WTI شتاب خود را از دست داد و در SMA 20 روزه رد شد

بر اساس نمودار روزانه، چشم انداز کوتاه مدت WTI خنثی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک (MACD) مسطح هستند، که نشان می دهد تسلط واضحی وجود ندارد.

قیمت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) در میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) رد شد، که در حال حاضر در 70.36 دلار قرار دارد و به 69.75 دلار کاهش یافت، زیرا داده های ضعیف مسکن از ایالات متحده روحیه بازار را تضعیف کرده است. از جنبه مثبت، داده های اقتصادی قوی از ایالات متحده باعث شد که WTI تقاضا را پیدا کند. با این حال، قدرت دلار در پشت بازدهی بالاتر، حرکات صعودی طلای سیاه را محدود خواهد کرد.

قیمت نفت به دلیل داده های اقتصادی قوی از ایالات متحده، به داده های PCE توجه دارد

دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده اخبار مثبتی را در مورد تولید ناخالص داخلی (GDP) در ایالات متحده برای سه ماهه اول منتشر کرد و آن را به سمت بالا به نرخ سالانه 2% تغییر داد که نشان دهنده انعطاف پذیری اقتصاد آمریکا است. علاوه بر این، مطالبات بیکاری برای هفته منتهی به 23 ژوئن به 239 هزار کاهش یافت که از انتظارات بازار و رقم قبلی 265 هزار نفر فراتر رفت. از این نظر، کاهش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت که توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) در روز چهارشنبه گزارش شد و داده های اقتصادی قوی از ایالات متحده از WTI حمایت می کند.

نمودار روزانه WTI

از جنبه منفی، فروش خانه معلق از ایالات متحده در ماه مه 2.7 درصد در مقابل رشد 0.2 درصدی مورد انتظار کاهش یافت که حال و هوای بازار را تضعیف کرد. علاوه بر این، معامله‌گران باید از داده‌های هزینه‌های مصرف شخصی اصلی (PCE) روز جمعه از ایالات متحده – معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، آگاه باشند. همانطور که گفته شد، با افزودن به داده های اقتصادی قوی، ارقام داغ PCE ممکن است بهانه های دیگری برای فدرال رزرو (فدرال رزرو) برای ادامه روند صعودی باشد و این نباید خبر خوبی برای قیمت نفت باشد.

سطوح WTI برای تماشا

با نگاهی نزولی، سطوح حمایت 69.00 دلار شناسایی شده است، پس از آن، پایین ترین سطح روز چهارشنبه 67.10 دلار و منطقه 66.50 دلار قرار دارند. از سوی دیگر، اولین سطحی که باید مجدداً دریافت شود، در میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) 70.36 دلار قرار دارد. اگر قیمت از این سطح فراتر رود، مناطق مقاومت بعدی حدود 70.50 دلار و علامت روانی 71.00 دلار هستند.


اشتراک گذاری:

  • WTI نتوانست از SMA 20 روزه در 70.29 دلار پیشی بگیرد و سپس در حدود 69.75 دلار تثبیت شد.
  • ایالات متحده گزارش داد که تولید ناخالص داخلی از سه ماهه دوم به طور صعودی به 2٪ (سالانه) تجدید نظر شده است.
  • مطالبات بیکاری از هفته سوم ژوئن به 239 هزار کاهش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-price-analysis-wti-lost-momentum-and-got-rejected-at-the-20-day-sma-202306291721