WTI در بازار ترس از رکود را تحمل می کند

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در روز پنجشنبه علیرغم بازارهای پرخطری که همچنان به هضم راهنمایی‌های نادرست کمیته بازار آزاد فدرال ادامه می‌دادند، کاهش یافت. با این حال، پیش‌بینی بانک مرکزی از آینده، نگرانی‌های رکود را دوباره افزایش داد و بر قیمت نفت تأثیر گذاشت. وست تگزاس اینترمدیت در حال حاضر پس از سقوط از بالاترین قیمت 71.63 دلار و چاپ پایین 69.24 دلار تاکنون، حدود 1 درصد کاهش یافته است.


اشتراک گذاری:

  • نفت خام وست تگزاس اینترمدیت روز پنجشنبه در حال غرق شدن است.
  • سرمایه گذاران از رکود اقتصادی پس از فدرال رزرو می ترسند.

تحلیلگران TD Securities استدلال کردند که فنر در بازارهای انرژی پیچ خورده است. «در حالی که خریدهای کوتاه CTA قبل از اینکه یک شکست فنی باعث توقف در مقیاس بزرگ شود، به نزولی کمک کرد، بعید به نظر می‌رسد که فعالیت خرید تا حد زیادی افزایش یابد.نفت خام WTI تحلیلگران استدلال کردند که قیمت ها محدوده 78.50 دلار در هر بشکه را می شکند.

در همین حال، افزایش ذخایر نفت آمریکا در گزارش اداره اطلاعات انرژی مشاهده شد. در هفته قبل 1.1 میلیون بشکه در انبار افزایش یافت در حالی که برآورد 1.8 میلیون بشکه کاهش داشت.

این کاهش پس از آن اتفاق افتاد که فدرال رزرو در روز چهارشنبه نرخ بهره را همانطور که انتظار می رفت 25 واحد پایه افزایش داد و اعلام کرد که افزایش بیشتری در راه است. با این حال، چشم انداز تیره به دلیل خطرات مرتبط با مشکلات بخش بانکی بر قیمت نفت نیز تاثیر می گذارد. علاوه بر این، جانت یلین، وزیر خزانه داری ایالات متحده هشدار داد که دولت ایالات متحده به طور خودکار تمام سپرده ها را در نجات بانک های آینده بیمه نخواهد کرد.

با توجه به اینکه هر یک از نشانگرهای روند روی صفحه نمایش ما از قبل به نقاط منفی اشاره می کند، فعالیت فروش تمام شده است و الگوها آماده ارائه برخی از پیشنهادات هستند. گسترش شدید کرک مرتبط با قطعی پالایشگاه ها که عرضه و تقاضای انعطاف پذیر را کاهش می دهد، می تواند به طور بالقوه به عنوان یک کاتالیزور عمل کند.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-bears-in-the-market-on-recession-fears-202303231903