WTI به بالای 77.00 دلار صعود می کند و شمع فراگیر صعودی را تشکیل می دهد زیرا گاوها به 20-DMA در حدود 78.40 دلار نگاه می کنند.

در این میان، تحریم نفتی اروپا بر فرآورده های پالایش شده روسیه که از 5 فوریه آغاز می شود، مورد توجه تجار نفتی قرار گرفته است. مقامات روسیه اظهار داشتند که ممنوعیت اتحادیه اروپا می تواند منجر به عدم تعادل بیشتر در بازارهای جهانی انرژی شود.

در همین حال، به گفته تحلیلگران ANZ، بازگشایی چین به دنبال تعطیلات سال نو قمری شاهد افزایش شدید ترافیک در 15 شهر بزرگ این کشور بوده است.

نمودار روزانه WTI نشان می‌دهد که نفت پس از جهش از پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای، یک الگوی شمع صعودی را تشکیل می‌دهد. اگرچه الگوی دو شمعی صعودی است، اما WTI هنوز باید سطوح مقاومت ضروری را در مسیر صعودی متوقف کند. اولین مقاومت WTI میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 78.42 دلار خواهد بود و متعاقب آن متحرک نمایی 50 روزه در 79.19 دلار خواهد بود که پس از تکمیل، می تواند راه را برای رسیدن به رقم 80.00 دلار در هر بشکه هموار کند.

همه آنچه گفته شد، WTI ممکن است به کاهش برخی از ضررهای هفتگی خود ادامه دهد زیرا سرمایه گذاران به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 78.47 دلار چشم دوخته اند. هنگامی که شکسته می شود، می تواند در را برای بالا رفتن بیشتر باز کند.

تجزیه و تحلیل فنی WTI

شاخص نفت خام ایالات متحده، معروف به وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، پس از انتشار یک گزارش کار خوب در ایالات متحده (ایالات متحده) جهش کرد، اگرچه قیمت ها همچنان در مسیر کاهش هفتگی قرار دارند. در زمان نگارش این مقاله، WTI با 77.85 دلار در هر بشکه مبادله می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-climbs-above-7700-and-forms-a-bullish-engulfing-candle-as-bulls-eye-the-20-dma-around-7840-202302031601

  • WTI قرار است هفته را با بیش از 2 درصد کاهش به پایان برساند.
  • عواملی مانند داده های مستحکم مشاغل ایالات متحده و تحریم اتحادیه اروپا بر محصولات مرتبط با نفت روسیه، زیربنای WTI است.
  • تجزیه و تحلیل فنی WTI: در کوتاه مدت به سمت بالا حرکت کرد و ممکن است 80.00 دلار را آزمایش کند.

WTI در روز جمعه به دلیل گزارش غافلگیرکننده وزارت کار ایالات متحده (DoL) که نشان می‌داد در ژانویه، 517000 شغل ایجاد کرد که از 200000 مورد انتظار فراتر رفت، رشدهای خود را افزایش داد. در نتیجه نرخ بیکاری از 3.5 درصد به 3.4 درصد کاهش یافت و ارقام ماه قبل به سمت بالا اصلاح شد.