WTI با وجود کاهش ارزش دلار آمریکا در حدود 73.60 دلار است

در نتیجه، دلار آمریکا به سمت جنوب چرخید و به زیر مرز 104000 سقوط کرد و 1.20 درصد کاهش یافت، اگرچه WTI نتوانست از آن سرمایه گذاری کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-hovers-around-7360-despite-a-soft-us-dollar-202301062127

وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار نفت خام ایالات متحده، در حدود 73.70 دلار در نوسان است، تقریبا ثابت است، اگرچه دلار آمریکا (USD) به دلیل داده های اقتصادی مختلط ایالات متحده به شدت ضعیف شد، اگرچه نگرانی های رکود جهانی بر قیمت نفت تأثیر گذاشت. در زمان نوشتن این مقاله، WTI با 73.71 دلار مبادله می شود.

وال استریت آماده است تا جلسه روز جمعه را با زیان های سنگین به پایان برساند، که به دلیل PMI های ناامیدکننده افزایش یافته است. شاخص PMI خدمات ISM به 49.6 کاهش یافت که کمتر از برآوردهای 55 بود که پایین‌ترین میزان از می 2020 بود. در همین حال، اقتصاد ایالات متحده 223 هزار نفر به نیروی کار خود اضافه کرد، بیش از حد انتظار، نرخ بیکاری کاهش یافت و دستمزدها به 4.6 درصد کاهش یافت. سالانه، در برابر تخمین 5٪.

به اخبار مرتبط با نفت برگردیم، عربستان سعودی قیمت‌های مشتریان آسیایی را به پایین‌ترین حد از نوامبر 2021 کاهش داد زیرا فشارهای جهانی به قیمت نفت ضربه زد. عواملی مانند بازگشایی چین و شیوع کووید-19 آن، سرمایه گذاران را ناآرام نگه می دارد زیرا کشورهای دیگر محدودیت هایی را برای بازدیدکنندگان از چین اعمال می کنند.

سطوح فنی کلیدی WTI

  • WTI قرار است هفته را با زیان قابل توجه 8.40٪ به پایان برساند.
  • گزارش مشاغل کاهش دستمزدها را نشان می دهد، در حالی که بازار کار انعطاف پذیر است.
  • WTI پس از کاهش PMI خدمات ایالات متحده نتوانست از ضعف دلار آمریکا سرمایه گذاری کند