WTI با وجود دلار قوی در حدود 74.00 دلار ثابت می ماند

با این وجود، از آن زمان تاکنون، نفت بازگشته است و به سمت منطقه 73.80 دلاری حرکت می کند و در را برای صعود باز می کند. بنابراین، اولین مقاومت WTI 74.00 دلار خواهد بود. نقض متحول کننده متحرک نمایی 20 روزه در 77.64 دلار و به دنبال آن سطح روانی 78.00 دلار، جلوتر از متحرک نمایی 50 روزه در 78.77 دلار قرار می گیرد. برعکس، WTI زمانی که به زیر 72.30 دلار برسد، روند نزولی خود را از سر خواهد گرفت.

تاجران نفت باید توجه داشته باشند که سقف قیمت محصولات روسیه از روز یکشنبه آغاز شد، زیرا کشورهای G7، اتحادیه اروپا و استرالیا بر روی محدودیت های قیمتی محصولات روسی پالایش شده با نفت توافق کردند.

تجزیه و تحلیل فنی WTI


اشتراک گذاری:

  • وسترن تگزاس اینترمدیت با وجود اینکه دلار آمریکا سرزنده باقی می ماند، مقداری زمین را بازیابی می کند.
  • مدیر آژانس بین المللی انرژی اظهار داشت که بازگشایی چین باعث افزایش قیمت نفت خواهد شد.
  • تجزیه و تحلیل فنی WTI: کف سه گانه حدود 72.50 دلار است.

از جمعه گذشته، WTI به دنبال آمار اشتغال قوی در ایالات متحده، 3 درصد کاهش داشته است.

وال استریت ضررهای خود را در روز دوشنبه به دلیل افزایش قیمت فدرال رزرو (فدرال رزرو) از سوی فعالان بازار، افزایش داد. معاملات آتی بازار پول 50 واحد در ثانیه افزایش نرخ توسط بانک های مرکزی ایالات متحده را تخمین می زند که هدف صندوق های فدرال رزرو را به محدوده 5 تا 5.25 درصد می رساند. از این رو، همان طور که شاخص دلار آمریکا نشان می دهد، ارزش دلار آمریکا به رشد خود ادامه می دهد.

همانطور که فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی (IEA) گزارش داد، اگرچه دلار قوی آمریکا باد مخالفی برای “طلای سیاه” است، چشم انداز بازگشایی چین همچنان عامل محرک قیمت نفت است. بیرول اظهار داشت که ممکن است تولیدکنندگان در سیاست های تولید خود تجدید نظر کنند زیرا کاهش کووید-19 چین باعث افزایش تقاضا برای نفت خام می شود. وی افزود: انتظار داریم حدود نیمی از رشد تقاضای جهانی نفت در سال جاری از چین باشد.

از نظر فنی، تا زمانی که قیمت نفت کمتر از 82.00 دلار PB باشد، WTI همچنان نزولی است. علاوه بر این، شکست روز جمعه گذشته WTI در شکستن میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 77.65 دلار، کاهش قیمت نفت به سمت پایین‌ترین قیمت سال، در 72.30 دلار را تشدید کرد و به زیر سطح 72.50 دلار در 4 ژانویه رسید.

شاخص نفت خام آمریکا موسوم به وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI) پس از سقوط به سمت پایین‌ترین سطح هشت هفته‌ای 72.30 دلار در هر بشکه در روز دوشنبه، حداقل افزایش را به ثبت رساند. .


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-stays-firm-at-around-7400-despite-a-strong-us-dollar-202302061916