WTI از پایین ترین سطح YTD افزایش یافت و بیش از 9 درصد در هفته افزایش یافت

از این رو، احتمال اینکه فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) بتواند سیاست سختگیرانه خود را متوقف کند، افزایش یافت. این ابزار CME FedWatch نشان می دهد که شانس توقف در 49.6٪ است. آخرین دور از داده های تورمی که به پایین اشاره می کند، روحیه سرمایه گذاران را بهبود بخشید، به این معنی که افزایش نرخ های کمتر تهاجمی می تواند دلار آمریکا را تحت کنترل نگه دارد.

وسترن تگزاس اینترمدیت (WT)، معیار نفت خام ایالات متحده، قرار است هفته را با بیش از 9 درصد افزایش پس از رسیدن به پایین ترین سطح YTD 64.41 دلار به پایان برساند. در روز جمعه، WTI با 75.60 دلار PB معامله می شود که بالاتر از قیمت افتتاحیه آن 1.74٪ است.

قیمت نفت پس از توقف صادرات نفت کردستان از طریق ترکیه در ابتدای هفته افزایش یافت. مقدار کل کمبود نفت 450 هزار بشکه در روز بود.


اشتراک گذاری:

  • وزارت بازرگانی ایالات متحده گزارش داد که PCE کمتر از حد تخمین ها است که گمانه زنی ها برای تغییر فدرال رزرو را تحریک می کند.
  • قیمت نفت پس از کاهش تولید در چندین میدان نفتی در منطقه کردستان شمال عراق افزایش یافت.

در همین حال، به گفته منابع رویترز، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست روز دوشنبه موافقت کرد تولید نفت خام خود را حفظ کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-surges-from-ytd-lows-and-gains-more-than-9-in-the-week-202303312056

وال استریت هفته را با رشد قابل توجهی به پایان رساند. داده های تورم در ایالات متحده (ایالات متحده) که توسط وزارت بازرگانی گزارش شده است نشان می دهد که شاخص هزینه مصرف شخصی (PCE) کمتر از برآوردها افزایش یافته است. تورم سرفصل سالانه 5% بود که کمتر از پیش‌بینی‌های 5.3% بود و PCE اصلی 4.6% سالانه بود که کمتر از برآوردها بود.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط رویترز، تولید نفت خام اوپک در ماه جاری 28.90 میلیون بشکه در روز BPD برآورد شده است که در مقایسه با فوریه 70 هزار بشکه کاهش داشته است. علاوه بر این، خروجی فعلی بیش از 700 هزار BPD کمتر از آنچه در ماه سپتامبر ثبت شد است.

سطوح فنی WTI