USDJPY تلاش می کند تا نزدیک به 145.50 در میان حال و هوای ترکیبی بازار، هجوم CPI ایالات متحده افزایش یابد.

  • USDJPY قیمت پیشنهادی خود را در حدود 145.20 انتخاب کرده است زیرا عدم اطمینان در بحبوحه شمارش اواسط انتخابات ایالات متحده افزایش می یابد.
  • کاهش هزینه های مصرف کننده در سه ماهه سوم، انتظارات تورمی کوتاه مدت را کاهش داده است.
  • مقامات ژاپنی در حال بحث در مورد بودجه اضافی برای محرک های اقتصادی و مالیات های بیشتر برای افراد فوق ثروتمند هستند.

جفت USDJPY حمایت فوری را در حدود 145.20 در جلسه توکیو مشاهده کرده است. نزولی در دارایی زیر بانک های فوق الذکر به دلیل نگرانی پیش از انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) که در روز پنجشنبه منتشر می شود، حمایت می کند.

میزان اعلام افزایش نرخ توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، به اندازه تغییر در سطوح رشد قیمت بستگی دارد.

بر اساس برآوردهای اولیه، سرفصل شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) کمتر از 8.0 درصد در مقایسه با انتشار قبلی 8.2 درصد است. در حالی که انتظار می‌رود شاخص CPI اصلی که قیمت نفت و مواد غذایی را حذف می‌کند به 6.5 درصد کاهش یابد. به نظر می رسد کاهش هزینه های مصرف کننده به 1.4 درصد در سه ماهه دوم عامل پیش بینی های کاهش تورم باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usdjpy-attempts-a-rebound-near-14550-amid-mix-market-mood-us-cpi-buzz-202211090404

جدا از آن، سرمایه گذاران بر سرفصل های شمارش انتخابات میان دوره ای ایالات متحده تمرکز می کنند. مورد علاقه بازار جمهوریخواهان هستند که می تواند بی ثباتی سیاسی در اقتصاد ایالات متحده ایجاد کند.

در جبهه توکیو، تایید محرک های اقتصادی اضافی توسط دولت ژاپن همچنان در کانون توجه است. به گزارش بلومبرگ، نخست وزیر ژاپن فومیو کیشیدا قرار است ۱۹۸ میلیارد دلار بودجه اضافی برای طرح محرک اقتصادی را تصویب کند. دولت همچنین “ممکن است مالیات افراد فوق ثروتمند با درآمد سالانه بیش از 1 میلیارد ین (6.8 میلیون دلار) را افزایش دهد.”

در همین حال، با منفی شدن مجدد معاملات آتی S&P500، انگیزه ریسک پاسخ های متفاوتی را نشان می دهد. همچنین، شاخص دلار آمریکا (DXY) از پایین ترین سطح هفت هفته ای خود در حوالی 109.35 دفاع می کند. طبق ابزار CME FedWatch، شرط‌بندی‌های مشابه بر روی انتظارات نرخ 50 واحد پایه (bps) و 75 واحد در ثانیه در سیاست‌های پولی دسامبر، بازدهی 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده را حدود 4.14 درصد کاهش داده است.