USDJPY با وجود تورم قوی ژاپن در حالی که بازدهی خزانه داری ایالات متحده به پایین ترین حد خود در شش هفته اخیر جهش کرد، USDJPY از 140.00 گذشته ثابت ماند.

USDJPY همچنان در مسیر ثبت یک روند نزولی پنج هفته ای قرار دارد زیرا از آخرین جهش نزدیک به 140.40 در ساعت اولیه معاملات توکیو در روز جمعه دفاع می کند. با انجام این کار، جفت ین در بحبوحه بازدهی مثبت خزانه داری ایالات متحده، به داده های تورم جامد از ژاپن احترام نمی گذارد.

در جاهای دیگر، بازدهی 10 ساله خزانه داری از پایین ترین سطح شش هفته ای فدرال اسپیک و چاپ های محکم تر از داده های سطح بالا جهش کرد در حالی که عمدتاً چاپ مخلوط جزئیات سطح دوم را نادیده گرفت.

  • USDJPY روند صعودی سه روزه را چاپ می کند و برای اولین افزایش هفتگی در پنج روز آینده آماده می شود.
  • شاخص ملی CPI سابق مواد غذایی ژاپن سریع ترین رشد را از سال 1982 نشان داد.
  • بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده از پایین ترین حد در 6 هفته گذشته بر اساس فدرال انحصار گریز جنگ طلب بازگشت.
  • در بازارهای دیس، تقویم سبک می تواند حرکات جفت ین را محدود کند زیرا گاو نر ماهیچه ها را خم می کند.

علاوه بر این، تنش تازه بین روسیه و اوکراین به دلیل حملات موشکی به لهستان، و همچنین افزایش شمار کووید در چین نیز پشتوانه تقاضای امن دلار آمریکا است و جفت USDJPY را به پیش می‌برد.

علیرغم آخرین بازگشت، جفت USDJPY باید یک شکست صعودی واضح از 100-DMA، در حدود 141.00 تا زمان مطبوعات، برای متقاعد کردن گاوها ایجاد کند.

با این حال، به نظر می‌رسد که چاپ قوی شاخص خرده‌فروشی و قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) برای ماه اکتبر به نفع شاهین‌های فدرال رزرو بوده است. با این حال، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، روز پنجشنبه گفت که سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) هنوز در محدوده ای نیست که به اندازه کافی محدودکننده برای کاهش تورم تخمین زده می شود. در همین راستا، آخرین اظهارات نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس بود. کشکاری، رئیس فدرال رزرو، گفت: «با توجه به اینکه تورم همچنان بالاست، اما سیاست های پولی زیادی در حال انجام است، مشخص نیست که بانک مرکزی ایالات متحده تا چه حد برای افزایش نرخ سیاستی خود نیاز دارد.

شاخص ملی قیمت مصرف کننده (CPI) در سرفصل های ژاپن 3.7% در مقایسه با 2.7% انتظار و 3.0% قبل از آن رشد کرد. مهمتر از همه، CPI ملی مواد غذایی تازه سابق، که بیشتر به عنوان CPI اصلی شناخته می شود، با بالاترین سرعت از سال 1982 افزایش یافت.

به آینده، فقدان داده/رویدادهای اصلی می‌تواند معامله‌گران را به چالش بکشد، اما ریسک گریزی و بازدهی قوی‌تر می‌تواند به نفع USDJPY باشد.

تحلیل فنی

لازم به ذکر است که نمایندگان متعددی از بانک ژاپن (BOJ) از جمله هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، اخیرا از سیاست پولی آسان بانک مرکزی ژاپن دفاع کرده اند و از این رو خریداران USDJPY ممکن است توجه کمی به داده های تورم نداشته باشند.

در روز پنجشنبه، شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا ایالات متحده به 19.4- در مقابل پیش بینی های بازار -6.2 و قبل از آن -8.7 کاهش یافت. علاوه بر این، شروع مسکن در ماه اکتبر به دنبال انقباض 1.3 درصدی در سپتامبر، 4.2 درصد کاهش یافت، در حالی که مجوزهای ساختمانی 2.4 درصد کاهش یافت، در مقایسه با افزایش 1.4 درصدی ثبت شده در ماه قبل. علاوه بر این، مطالبات بیکاری در هفته منتهی به 11 نوامبر به 222 هزار کاهش یافت در مقابل 225 هزار مورد پیش بینی شده و 226 هزار مورد بازنگری شده قبلی.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usdjpy-stays-firmer-past-14000-despite-strong-japan-inflation-as-us-treasury-yields-bounce-off-six-week-low-202211180011