USDCNH در بحبوحه کووید، ترس های ژئوپلیتیکی پیش از خرده فروشی ایالات متحده به سمت 7.0700 حرکت می کند.

در میان کاتالیزورهای کلیدی که ریسک گریزی را پیش می‌برد، به نظر می‌رسید که سرفصل‌های ریسک منفی پیرامون شرایط کووید در چین و ترس از نگرانی‌های ژئوپلیتیکی بین غرب و لهستان، صندلی جلو را به خود اختصاص دهند.

شمعدان Doji روز سه شنبه خریداران USDCNH را که مانع 50-DMA در اطراف 7.1475 را هدف قرار داده اند، اذیت می کند. از طرف دیگر، یک خط حمایت هفت ماهه، نزدیک به 7.0010، می تواند فروشندگان جفت را به چالش بکشد.

با نگاه به آینده، سرفصل‌های ویروس کرونا و لهستان احتمالاً توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند، اما خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه اکتبر که انتظار می‌رود 1.0% در مقابل 0.0% قبل از آن باشد، برای جهت‌های روشن مهم‌تر خواهد بود. لازم به ذکر است که واگرایی بین فدرال رزرو و بانک خلق چین (PBOC) USDCNH را امیدوار نگه می دارد.

تحلیل تکنیکال

در این زمینه، S&P 500 Futures 0.40% افت کرد در حالی که بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده حداکثر نزدیک به 3.76% ضعیف است.

  • USDCNH پیشنهادات را برای افزایش بازگشت روز قبل از پایین‌ترین حد شش هفته‌ای انتخاب می‌کند.
  • جهش در شمارش کووید در چین، کاهش قیمت مسکن جدید، ارز چین را غرق کرد.
  • حمله موشکی ادعایی روسیه به لهستان، پشتوانه تقاضای پناهگاه امن دلار آمریکا است.
  • خرده فروشی ایالات متحده، کاتالیزورهای ریسک کلید جهت گیری های کوتاه مدت هستند.
در همین راستا، موشک‌های ساخت روسیه دو نفر را در این کشور اروپایی هم مرز با اوکراین کشتند و نگرانی‌های ژئوپلیتیکی را به دلیل وضعیت این کشور به عنوان عضوی از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تشدید کردند. حتی اگر ارتش مسکو هرگونه چنین تلاشی را انکار کند، سفرای ناتو و اعضای گروه هفت کشور (G7) برای نشست‌های اضطراری آماده هستند و نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کنند.

از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که داده‌های نرم‌تر ایالات متحده و موافقت سیاست‌گذاران فدرال رزرو (فدرال رزرو) با نگرانی‌های افزایش نرخ بهره 50 واحدی در بازار، بدبین‌ها را به چالش می‌کشد. در روز سه‌شنبه، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) برای اکتبر به 8.0% در مقایسه با پیش‌بینی‌های بازار 8.3% و پیش‌بینی کاهشی قبلی 8.4% کاهش یافت.

USDCNH قیمت پیشنهادی خود را برای به روز رسانی بالاترین قیمت روزانه نزدیک به 7.0670 در جلسه چهارشنبه میانی آسیایی می پذیرد. با انجام این کار، جفت ارز یوان چین (CNH) فراساحلی بهبود گسترده دلار آمریکا را در بحبوحه روحیه کاهش ریسک تشویق می کند.

کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) روز سه شنبه حدود 17772 مورد جدید کووید را گزارش کرد که بالاترین میزان از آوریل 2021 است. باید توجه داشت که مرکز تولید گوانگژو، متأسفانه بیش از یک چهارم آمار ملی را تشکیل می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usdcnh-marches-towards-70700-amid-covid-geopolitical-fears-ahead-of-us-retail-sales-202211160155