USDCAD در پایین ترین حد شش هفته ای ثابت ماند و به زیر 1.3300 رسید

قیمت نفت در روز جمعه نزدیک به 3 درصد افزایش یافت، در حالی که نفت معیار WTI آمریکا پس از جهش در 84 دلار در روز پنجشنبه، در تلاش برای بازگشت به بالای مرز 88.00 دلار است. این امر زمینه ساز پیشرفت Loonie بوده است، زیرا کانادا یکی از تولیدکنندگان عمده نفت خام در جهان است.

  • دلار در 1.3255 به پایین ترین حد شش هفته اخیر سقوط کرد.
  • CAD افزایش قیمت نفت و ریسک پذیری را افزایش می دهد.
  • احساسات مصرف کننده ایالات متحده در ماه نوامبر فراتر از انتظارات بدتر شد.
در یک تقویم اقتصادی کلان بسیار نازک، با جشن گرفتن روز جانبازان در ایالات متحده، شاخص اولیه احساسات مصرف کننده میشیگان فراتر از انتظارات بدتر شده است، که تحت تاثیر نگرانی ها در مورد تورم و نرخ های بهره بالاتر است.

سطوح فنی برای تماشا

دلار آمریکا روز جمعه در برابر همتای کانادایی خود کاهش یافت و به پایین ترین حد خود در شش هفته اخیر در 1.3255 رسید. این جفت پس از کاهش ارزش تقریباً 2 درصدی در دو روز گذشته در حالت تدافعی باقی می‌ماند و تلاش‌های صعودی تا کنون به زیر 1.3300 رسیده است.

دلار کانادا به دلیل ریسک پذیری و افزایش قیمت نفت افزایش می یابد

در روز پنج‌شنبه، داده‌های کمتر از حد انتظار تورم ایالات متحده، با کاهش CPI سالانه به 7.7 درصد در اکتبر از 8.2 درصد در سپتامبر، گرین‌بک را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داد. این ارقام به شواهدی افزوده است مبنی بر اینکه فشارهای قیمتی در حال کاهش است، که سرمایه گذاران را بر آن داشته است که فدرال رزرو را به سمت افزایش نرخ بهره کمتر پیش بینی کنند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usdcad-steadies-at-six-week-lows-capped-below-13300-202211111708

داده های مربوط به تورم ایالات متحده اشتها برای ریسک را افزایش داده است و اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و دلار آمریکا را ارسال کرده است. شاخص USD، که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، طی دو روز گذشته 3.3 درصد کاهش یافته و برای اولین بار از اواسط آگوست به سطح زیر 107.00 رسیده است.