USD/MXN پس از توقف Banxico به بالاتر از سود هفتگی امتیاز 20-DMA صعود کرد

نمودار روزانه USD/MXN

جدای از این، تفسیر فدرال رزرو در طول هفته بین تفسیرهای دووی و شاهین تقسیم شد. با این حال، روز جمعه، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که تورم بسیار بالاتر از هدف است و تاکید کرد که فدرال رزرو به شدت متعهد به بازگرداندن تورم به هدف 2 درصد است و افزود: “شکست باعث آسیب بیشتر خواهد شد.” پاول گفت که سیستم بانکی قوی است و به دلیل سخت‌تر شدن شرایط اعتبارات بانکی، ممکن است نرخ‌ها افزایش پیدا نکنند.

از نظر داده‌ها، گزارش اقتصادی مکزیک گزارش داد که خرده‌فروشی در ماه مارس 2.5 درصد نسبت به سال گذشته جهش کرد، که کمتر از برآوردهای 2.9 درصد بود و از پیشرفت 3.4 درصدی فوریه عقب‌نشینی کرد. بر اساس ماهانه، فروش 0% بود، کمتر از 0.1% مورد انتظار.

تحلیل قیمت USD/MXN: چشم انداز فنی

در جبهه پزوی مکزیک، بانکیکو تصمیم گرفت تا افزایش 725 واحدی نرخ بهره خود را متوقف کند و اشاره کرد که اقتصاد در حال گذراندن یک روند کاهش تورم است زیرا بسیاری از فشارها کاهش یافته است. با این وجود، بانک مرکزی مکزیک اعلام کرد که نرخ مرجع اصلی را برای مدت طولانی در سطح فعلی خود حفظ خواهد کرد.

به گزارش بلومبرگ، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مذاکرات را متوقف کرد بر اساس گزارش بلومبرگ، در مورد مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده، کاخ سفید را به دلیل “مقاومت در برابر کاهش هزینه ها، ایجاد تردید در تلاش های واشنگتن برای جلوگیری از نکول فاجعه بار” مقصر دانست.

از زمان نشست اواسط آمریکای شمالی، احساسات منفی شد، زیرا وال استریت با زیان اندک بسته شد. نظرات روز پنجشنبه جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، خطاب به مدیران عامل بانک ها مبنی بر اینکه ممکن است پس از یک سری ورشکستگی بانک ها، سرمایه گذاران را به وحشت انداخته، ادغام های بیشتری لازم باشد. بنابراین جریان‌ها به سمت دارایی‌های امن باعث خروج از پزو بازار در حال ظهور به سمت امنیت دلار آمریکا شد.

از منظر فنی، روند نزولی USD/MXN دست نخورده باقی می ماند، اما بسته شدن روز جمعه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 17.7712 راه را برای افزایش بیشتر باز کرد. ریسک های صعودی در پایین ترین سطح روزانه آوریل 2018 یعنی 17.9388 قرار دارند و به دنبال آن سطح روانی 18.0000 و متحرک نمایی 50 روزه در 18.0240 قرار دارند. از طرف دیگر، به نظر می رسد خرس ها همچنان مسئول هستند، زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو نزولی باقی می ماند اما در آستانه عبور از یک منطقه صعودی است. اگر USD/MXN روند نزولی خود را از سر بگیرد، اولین حمایت، پایین ترین سطح 19 می در 17.6187 و پس از آن، پایین ترین سطح 18 می 17.5757، قبل از برخورد با منطقه 17.5000 خواهد بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-mxn-soars-above-the-20-dma-scores-weekly-gains-after-banxicos-pause-202305192114


اشتراک گذاری:

  • USD/MXN اولین افزایش هفتگی خود را از 28 آوریل پیش بینی می کند که در حال حاضر با قیمت 17.7767 معامله می شود، زیرا تمایلات ریسک باعث خروج از پزو در بازارهای نوظهور می شود.
  • اظهارات جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده و اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد تورم، باعث تغییر به سمت دارایی های امن مانند دلار آمریکا شد.
  • توقف Banxico در چرخه افزایش نرخ خود و داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار خرده‌فروشی مکزیک به تضعیف پزو مکزیک کمک می‌کند.

USD/MXN از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) بالاتر می رود، زیرا این جفت ارز به اولین افزایش هفتگی خود از 28 آوریل، بیش از 1 درصد در آستانه آخر هفته چشم دوخته است. پزو مکزیک (MXN) پس از توقف چرخه انقباض بانکیکو تضعیف شد، در حالی که داده های محکم ایالات متحده افزایش نرخ بهره دیگر توسط فدرال رزرو در ماه ژوئن را توجیه می کند. در زمان نگارش این مقاله، USD/MXN در 17.7767 معامله می شود که 0.30 درصد افزایش یافته است.

پس‌زمینه اساسی USD/MXN: دلار آمریکا با افت پزو مکزیک در جریان‌های امن

باید خواند شود: مکزیک: پس از 15 افزایش متوالی، بانک مرکزی نرخ بهره را بدون تغییر در 11.25 درصد نگه داشت.