USD/MXN قبل از FOMC Minutes به افزایش اخیر خود ادامه داد و در حدود 17.05 کاهش یافت

USD/MXN قبل از FOMC Minutes به افزایش اخیر خود ادامه داد و در حدود 17.05 کاهش یافت


اشتراک گذاری:

  • USD/MXN با وجود بهبود دلار آمریکا در روز چهارشنبه، لبه های پایین تری داشت.
  • پزو مکزیک ممکن است کاهش یابد زیرا ING احتمال کاهش نرخ بهره را 25 واحد پایه (bps) در ماه مارس پیشنهاد می کند.
  • گرین‌بک ممکن است با چالش بازدهی پایین خزانه‌داری آمریکا مواجه شود.

USD/MXN در طول ساعات معاملاتی اروپا در روز چهارشنبه، افزایش و اینچ اخیر خود را به نزدیکی 17.05 کاهش داد. با این حال، پزو مکزیک (MXN) ممکن است با فشار نزولی مواجه شود زیرا اقتصاددانان ING احتمال کاهش 25 واحد پایه (bps) نرخ بهره را در ماه مارس پیشنهاد می کنند، اگرچه انتظار می رود بانک مکزیک (Banxico) در چرخه کاهش نرخ خود محتاطانه عمل کند.

روز دوشنبه، آژانس آمار ملی مکزیک (INEGI) شاخص فعالیت اقتصادی (IOAE) را منتشر کرد که نشان دهنده انقباض ماهانه 0.7 درصدی در اقتصاد، علیرغم رشد 1.3 درصدی سال به سال بود. علاوه بر این، انتظار می‌رود اطلاعات خرده‌فروشی ماه دسامبر در روز چهارشنبه منتشر شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از بازیابی زیان های روزانه در حدود 104.10 ثابت است. کاهش بازدهی خزانه داری آمریکا، دلار آمریکا (USD) را به عقب می کشد، که به نوبه خود، جفت USD/MXN را تضعیف می کند. بازدهی کوپن های خزانه داری ایالات متحده برای دو سال و ۱۰ سال به ترتیب در زمان نگارش این مقاله 4.59 درصد و 4.26 درصد است.

انتظار می رود فدرال رزرو ایالات متحده نرخ های سیاستی را برای مدت طولانی حفظ کند تا به نگرانی های مداوم تورم رسیدگی کند، به ویژه با توجه به داده های قوی هفته گذشته قیمت مصرف کننده و تولید کننده از ایالات متحده (ایالات متحده).

چشم انداز نرخ های بهره بالاتر احتمالاً فعالیت اقتصادی در ایالات متحده (ایالات متحده) را کاهش می دهد و به طور بالقوه بر سود شرکت تأثیر می گذارد. در نتیجه، سرمایه گذاران به سمت بازار اوراق قرضه ایالات متحده روی می آورند که باعث افزایش قیمت کوپن های خزانه داری ایالات متحده و کاهش بازدهی می شود.

معامله گران مشتاقانه منتظر انتشار کمیته بازار باز فدرال (FOMC) دقایقی بعد در جلسه آمریکای شمالی هستند تا بینش بیشتری در مورد مسیر نرخ بهره فدرال رزرو کسب کنند.

منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-mxn-retraces-its-recent-gains-ahead-of-fomc-minutes-trades-lower-around-1705-202402211137