USD/MXN به پایین‌ترین حد سالانه سقوط می‌کند، زیرا دلار در خرده‌فروشی نرم ایالات متحده ضعیف می‌شود

بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده با بازدهی 4.715 درصدی اوراق دو ساله خزانه داری ایالات متحده، سه واحد پایه کمتر از قیمت افتتاحیه آن کاهش یافت. اسکناس معیار 10 ساله در 3.760 درصد قرار دارد و پنج واحد پایه کاهش می یابد.


اشتراک گذاری:

  • USD/MXN در میان ارقام ضعیف‌تر از حد انتظار خرده‌فروشی و تولید صنعتی ایالات متحده به پایین‌ترین سطح سالانه 16.7181 سقوط کرد.
  • گرین‌بک تدافعی با کاهش 0.07 درصدی شاخص دلار آمریکا. بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نیز کاهشی را تجربه می کند.
  • بازار در انتظار داده های خرده فروشی مکزیک است. خطر فرود سخت در ایالات متحده ممکن است بر ارزهای بازارهای نوظهور تأثیر بگذارد.

با توجه به پس‌زمینه، سوگیری USD/MXN به سمت پایین متمایل می‌شود، اگرچه اگر پایین‌ترین سطح YTD کنونی شکسته شود، سقوط بیش از حد ممکن است در ناحیه 16.30/50 حمایت شود. تفاوت نرخ بهره به نفع پزو مکزیک (MXN) در مقابل دلار آمریکا (USD) است. اما هر گونه غافلگیری تورم در ایالات متحده، یا خطر افزایش “فرود سخت” در ایالات متحده، می تواند پرواز به سمت امن را تحریک کند و بر ارز بازارهای نوظهور تأثیر بگذارد.

تحلیل قیمت USD/MXN: چشم انداز فنی

پس از انتشار اطلاعات، USD/MXN به روند کاهشی خود ادامه داد در حالی که دلار در حالت تدافعی باقی ماند. شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری از دلار آمریکا در برابر سبدی از همتایان، در 99.817 ایستاده است که 0.07٪ کاهش دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-mxn-slumps-to-yearly-low-as-usd-weakens-on-soft-us-retail-sales-202307181529

دستور کار در مکزیک خالی بود و انتظار می‌رود فروش خرده‌فروشی در روز پنجشنبه منتشر شود. انتظار می رود ارقام سالانه ماه می از 3.8 درصد به 3.5 درصد کاهش یابد، در حالی که برای اعداد ماهانه، تحلیلگران پیش بینی می کنند که از 1.5 درصد در آوریل به 0.3 درصد کاهش یابد.

نمودار روزانه USD/MXN

USD/MXN در اوایل جلسه آمریکای شمالی به پایین‌ترین سطح سالانه 17.6899 سقوط کرد، پس از اینکه دلار آمریکا در میان گزارش‌های خرده‌فروشی ماه ژوئن وزارت بازرگانی ایالات متحده نرم شد. USD/MXN در 16.7181 معامله می شود، با زیان 0.03%.

ضعیف بودن تولید صنعتی و خرده فروشی ایالات متحده، پزو مکزیک را تقویت کرد

داده های کلیدی اقتصادی فاش شده قبل از افتتاح وال استریت، سقوط USD/MXN به سمت پایین ترین سطح سالانه را تشدید کرد. خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه ژوئن 0.2% در ماه ژوئن افزایش یافت، که کمتر از تخمین‌ها 0.5% بود، در حالی که بدون احتساب خودروها، خرده‌فروشی به اصطلاح اصلی پیش‌بینی‌های 0.3% را از دست داد و با جهش متوسط ​​0.2% در ماه ژوئن افزایش یافت. در سایر داده های فاش شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو)، تولید صنعتی کاهش یافته است، با ارقام ماهانه کاهش -0.5٪ در ماه، کمتر از تخمین 0٪. در همان زمان، بر اساس سالانه، فعالان بازار رشد 1.1 درصدی را پیش‌بینی کردند، اگرچه داده‌ها در داده‌های افشا شده از ژوئن – 0.4 درصد کاهش یافتند.

نمودار روزانه USD/MXN را به صورت نزولی نشان می دهد. اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمروی بیش از حد فروش باقی می‌ماند، بدون اینکه قصدی برای بازگشت به سطح 30 داشته باشد، در حالی که نرخ تغییر سه روزه (RoC) فروشندگان را نشان می‌دهد که پس از مشاهده علائم کاهش فشار فروش، وارد بازار می‌شوند. با این حال، همانطور که توسط RoC فاش شده است، فشار فروش نسبت به روز قبل ضعیف تر است. گفته شد، حمایت USD/MXN اول در 16.5000 ظاهر می شود، پس از تلاقی متحرک نمایی متحرک نمایی 200 ماهه در 16.3000، در نزدیکی پایین ترین نوسان اکتبر 2015 از 16.3267. از طرف دیگر، اولین مقاومت USD/MXN متحرک نمایی 20 روزه در 17.0032 خواهد بود.