USD/JPY قرمز را زیر 130.00 نگه می دارد و به شاخص قیمت PCE ایالات متحده برای انگیزه تازه نگاه می کند.

  • USD/JPY در روز جمعه با عرضه جدید روبرو می شود و توسط ترکیبی از عوامل تحت فشار قرار می گیرد.
  • تورم شدید توکیو به گمانه زنی ها در مورد تغییر جنگ طلبانه توسط BoJ دامن می زند و ین را بالا می برد.
  • ظهور فروش جدید دلار آمریکا به کاهش نرخ روز قبل از PCE ایالات متحده کمک می کند.

جفت USD/JPY در روز جمعه تحت فشار فروش مجدد قرار گرفت و بخش عمده ای از جهش متوسط ​​یک شبه را از علامت 129.00 یا پایین ترین سطح هفتگی معکوس کرد. این جفت ارز در نیمه اول جلسه اروپا در رکود باقی می ماند و در حال حاضر در محدوده 129.80-129.75 قرار دارد که بیش از 0.30 درصد در روز کاهش یافته است.

با این اوصاف، افزایش خوب بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده ممکن است به عنوان یک بادی برای دلار آمریکا عمل کند و حداقل در حال حاضر به محدود کردن ضررهای عمیق تر برای جفت USD/JPY کمک کند. معامله گران نیز تمایلی ندارند و پیش از انتشار روز جمعه شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو – شاخص قیمت اصلی PCE – به حاشیه می روند. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک گسترده تر، باید انگیزه ای برای جفت USD/JPY ایجاد کند و به معامله گران اجازه دهد تا فرصت های کوتاه مدت را به دست آورند.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-keeps-the-red-below-13000-eyes-us-pce-price-index-for-fresh-impetus-202301270942

ترکیبی از عوامل افزایش اندکی برای ین ژاپن (JPY) فراهم می کند، که به نوبه خود، فروشندگان تازه ای را در اطراف جفت USD/JPY جذب می کند. داده‌های منتشر شده در اوایل امروز نشان داد که تورم در پایتخت ژاپن، توکیو، در دسامبر به بالاترین حد خود در 41 سال اخیر رسیده است. این امر به دلیل افزایش مشابه در تورم در سراسر کشور صورت می گیرد و انتظار می رود که بانک ژاپن (BoJ) در اواخر سال جاری موضع تندروانه تری را به همراه داشته باشد. جدای از این، لحن ریسک ملایم‌تر بیشتر پشتوانه تقاضا برای ین پناه‌گاه امن است.

از سوی دیگر، دلار آمریکا برای حفظ سودهای متوسط ​​خود در روز تلاش می کند و به لحن پیشنهادی پیرامون جفت USD/JPY کمک می کند. در واقع، شاخص USD، که گرینبک را در برابر سبدی از ارزها ردیابی می‌کند، در میان چشم‌انداز سیاست‌های کمتر تهاجمی توسط فدرال رزرو، نزدیک به پایین‌ترین حد خود در هشت ماه گذشته سقوط می‌کند. علیرغم ارقام رشد قوی تر سه ماهه چهارم ایالات متحده، بازارها همچنان در نشست آتی FOMC در هفته آینده با افزایش 25 واحدی در ثانیه قیمت گذاری می کنند.