USD/JPY زیان را نزدیک به 133.50 کاهش می دهد در میان بازدهی ضعیف، مذاکرات دفاعی BoJ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده

لازم به ذکر است که Masazumi Wakatabe معاون سابق فرماندار BoJ اخیراً گفته است که اگر BoJ در روز جمعه کنترل منحنی بازده (YCC) را تغییر دهد شگفت زده خواهد شد. پیش از این، کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) در پارلمان ژاپن موسوم به Diet صحبت کرد و گفت که خطر افزایش تورم ناشی از از دست دادن اعتماد بازار به امور مالی ژاپن در حال حاضر پایین است. این سیاستگذار همچنین تلاش کرد تا صحبت‌های مربوط به مشکلات تورمی را رام کند و به‌طور غیرمستقیم پیشنهاد می‌کند هیچ تغییری در جلسه سیاست‌های پولی این هفته، حتی پیرامون YCC وجود نداشته باشد.

با نگاه به آینده، معامله گران USD/JPY باید به کاتالیزورهای ریسک توجه کنند، که عمدتاً در اطراف بانک ها و سقف بدهی ایالات متحده است، در حالی که منتظر تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه اول (سه ماهه اول) ایالات متحده هستند که انتظار می رود در سالانه به 2.0% کاهش یابد. پایه در مقابل 2.6 درصد قبل.

تحلیل فنی

USD/JPY برای تثبیت ضررهای اخیر در حدود اواسط دهه 133.00 قیمت پیشنهادات را انتخاب می کند، زیرا بازارها برای تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ایالات متحده در اوایل پنجشنبه آماده می شوند. افزودن قدرت به جهش اصلاحی می تواند خوش بینی محتاطانه پیرامون تمدید سقف بدهی ایالات متحده و دفاع مقامات بانک ژاپن (BoJ) از سیاست پولی بسیار آسان فعلی باشد.


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY برای کاهش ضررهای اخیر در طول روند نزولی سه روزه، از پایین ترین سطح روزانه خود جهش کرد.
  • مقامات BoJ همچنان از سیاست پول آسان حمایت می کنند و نیاز به تغییر YCC را عقب می اندازند.
  • مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را برای آغاز مذاکرات سقف بدهی تصویب کرد.
  • ترس بازار ناشی از عملکرد بانک فرست ریپابلیک می تواند بر جفت ین پیش از تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ایالات متحده تاثیر بگذارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-trims-losses-near-13350-amid-dicey-yields-defensive-boj-talks-us-gdp-eyed-202304270032

همگرایی خط حمایت قبلی از اوایل آوریل و خط مقاومت یک هفته ای، در حدود 134.15، بهبود کوتاه مدت جفت USD/JPY را محدود می کند. با این حال، حرکات نزولی فراتر از خط روند صعودی یک ماهه، نزدیک به 132.65، گریزان باقی می‌ماند.

در مقابل این پس‌زمینه، بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده بدون جهت می‌ماند در حالی که S&P 500 فیوچرز پس از بسته شدن مختلط وال استریت، رشد ملایم 0.20% در حدود 4083 را تا زمان انتشار چاپ می‌کند.

سخنگوی کاخ سفید پس از تصویب “قانون محدود، ذخیره، رشد” گفت که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به صراحت اعلام کرده است که این لایحه هیچ شانسی برای تبدیل شدن به قانون ندارد. همین امر خوش‌بینی اولیه پیرامون این لایحه را در میان ترس از بحث طولانی و دشوار در مورد موضوع کلیدی به چالش می‌کشد. با این حال، رویترز گفت که مجلس نمایندگان ایالات متحده روز چهارشنبه لایحه ای را برای افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری این کشور به تصویب رساند و با ضمیمه کاهش هزینه های دهه آینده، رئیس جمهور جو بایدن را به چالش کشید.

در جاهای دیگر، داده های ترکیبی ایالات متحده و عملکرد بازار سهام نیز جفت USD/JPY را با افزایش سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده مشکل می کند، اما جزئیات اعتماد مصرف کننده کاهش یافت. علاوه بر این، غول‌های فناوری به نزدک اجازه دادند محکم‌تر باقی بماند، اما نگرانی‌های فزاینده از سوی بانک فرست ریپابلیک (FRB) به دلیل سقوط 20 درصدی دیگر قیمت سهام در روز چهارشنبه به دنبال رکود 50 درصدی روز قبل، بر این احساسات تأثیر می‌گذارد.