USD/JPY در محدوده نزدیک به اوج 32 ساله، درست زیر 149.00 محدود باقی می ماند.

این به نوبه خود، به چشم انداز مثبت کوتاه مدت جفت USD/JPY اعتبار می بخشد و نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت برای قیمت های لحظه ای به سمت صعودی است. با این حال، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه مقامات ژاپنی ممکن است در بازارها برای جلوگیری از هر گونه ضعف بیشتر در ارز داخلی مداخله کنند، احتیاط را برای معامله گران صعودی ضروری می کند.

سطوح فنی برای تماشا

با این حال، در میان انگیزه ریسک‌پذیری که به نظر می‌رسد ین پناه‌گاه امن را تضعیف می‌کند، جنبه نزولی کاهش می‌یابد. احساسات بازار در واکنش به تغییر جهت کاهش مالیات برنامه ریزی شده توسط دولت جدید بریتانیا، تقویت شدیدی پیدا می کند. جدای از این، چشم انداز یک سیاست تهاجمی تر توسط فدرال رزرو باید به کاهش نزولی برای بازده اوراق قرضه ایالات متحده و دلار کمک کند. این به نوبه خود باید به حمایت از جفت USD/JPY ادامه دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-remains-confined-in-a-range-near-32-year-peak-just-below-14900-mark-202210171252جفت USD/JPY سودهای قوی اخیر خود را به بالاترین سطح از سال 1990 تثبیت می کند و در اوایل جلسه آمریکای شمالی در محدوده زیر 149.00 نوسان می کند.

دلار آمریکا تلاش می کند تا از حرکت صعودی روز جمعه سرمایه گذاری کند و در اولین روز هفته جدید با عرضه جدیدی روبرو شود که به نوبه خود به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/JPY عمل می کند. کاهش دلار را می توان به عقب نشینی اندک در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نسبت داد. این منجر به باریک شدن اختلاف نرخ بین ایالات متحده و ژاپن می شود، که مقداری حمایت از ین ژاپن را گسترش می دهد و بیشتر به محدود کردن نرخ اصلی کمک می کند.

در واقع، بازارها برای چهارمین جلسه متوالی در ماه نوامبر برای یک حرکت بزرگ دیگر افزایش نرخ بهره 75 واحدی در ثانیه، قیمت‌ها را تقریباً 100 درصد اعلام کردند. این شرط‌ها با گزارش قوی‌تر CPI ایالات متحده که هفته گذشته منتشر شد و اظهارات جنگ‌طلبانه اخیر چندین مقام فدرال رزرو مجدداً تأیید شد. در مقابل، بانک ژاپن همچنان متعهد به ادامه تسهیلات پولی خود است، که در مقایسه با یک فدرال رزرو جنگ طلب تر، یک واگرایی بزرگ را نشان می دهد.

  • USD/JPY در یک باند معاملاتی باریک به زیر بالاترین سطح جدید 32 سال اخیر که دوشنبه گذشته رسید، نوسان کرد.
  • عقب نشینی بازده اوراق قرضه ایالات متحده باعث فروش مقداری دلار می شود و به عنوان یک باد مخالف برای شرکت های بزرگ عمل می کند.
  • واگرایی سیاست فدرال رزرو و بانک مرکزی، انگیزه ریسک پذیری ین را تضعیف می کند و پشتیبانی ارائه می دهد.