USD/JPY در جلسه با حجم کم حول چرخه بالا حرکت می کند


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY پس از رسیدن به بالاترین حد خود از نوامبر 2022، در منطقه 141.80 ثابت است.
  • بازارهای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده در جشن های ژوئن تعطیل هستند.
  • نگاهی به داده های اقتصادی از ایالات متحده، شهادت رئیس پاول در روز چهارشنبه.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-hovers-around-cycle-high-on-low-volume-session-202306191602

از سوی دیگر، BoJ صورتجلسه روز جمعه خود را در روز سه شنبه منتشر خواهد کرد، جایی که سرمایه گذاران چشم انداز بهتری از موضع بانک در مورد سیاست های پولی که به طور بالقوه می تواند بر ین تأثیر بگذارد، دریافت خواهند کرد.

سطوح USD/JPY برای تماشا

مطابق نمودار روزانه، USD/JPY در کوتاه مدت چشم انداز صعودی دارد. شاخص قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک (MACD) هر دو در محدوده مثبت قرار دارند و این جفت بالاتر از میانگین متحرک اصلی خود معامله می شود که نشان می دهد خریداران مسئول هستند.

اگر USD/JPY بتواند به سمت بالاتر حرکت کند، مقاومت های بعدی در منطقه 142.00 و پس از آن منطقه 142.50 و منطقه 143.00 قرار دارند. از سوی دیگر، منطقه 141.50 سطح حمایت فوری برای USD/JPY است. شکستن زیر این سطح می تواند راه را به سوی میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) در ناحیه 139.90 و سپس به منطقه 139.20 هموار کند.

USD/JPY پس از رسیدن به بالاترین سطح چند ماهه در روز جمعه، اندکی در روز دوشنبه به منطقه 141.80 کاهش یافت. معامله گران ایالات متحده ژوئن ژوئن را جشن می گیرند و بازارها نسبتاً آرام هستند. به نظر می رسد پس از اینکه جفت USD/JPY بیش از 100 پیپ در روز جمعه افزایش یافت، سرمایه گذاران در حال تثبیت سود هستند. تمرکز این هفته بر روی داده های اقتصادی ایالات متحده است که در جلسات بعدی منتشر شد، شهادت رئیس پاول در مقابل کنگره ایالات متحده و بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در دقایق روز سه شنبه.

داده های اقتصادی برای شروع شکل دادن به تصمیم فدرال رزرو در ماه ژوئیه، به دقایق BoJ نگاه می کند

چهارشنبه گذشته، جروم پاول اظهار داشت که فدرال رزرو (فدرال رزرو) توقف افزایش را انتخاب کرده است و مقامات برای ارزیابی پیامدهای آن بر سیاست پولی به اطلاعات بیشتری نیاز دارند. از این نظر، داده‌های مسکن ایالات متحده که در روز سه‌شنبه منتشر می‌شود، و پس از آن به ترتیب در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، شاخص‌های سهام بی‌کار و S&P منتشر می‌شوند، ممکن است بر انتظارات آن‌ها در مورد جلسه جولای آینده تأثیر بگذارد. علاوه بر این، شهادت رئیس پاول در برابر کنگره در روز چهارشنبه ممکن است واکنش هایی را در پویایی قیمت دلار ایجاد کند.

در حال حاضر، طبق ابزار CME FedWatch، سرمایه‌گذاران روی احتمال 75 درصد افزایش 25 واحد پایه (bps) فدرال رزرو تا محدوده 5.25٪ -5.50٪ در 26 جولای شرط می‌بندند.