USD/JPY در تعادل داده های کلیدی ایالات متحده قرار دارد

با نگاهی به آینده، سرمایه‌گذاران اکنون بر روی داده‌های مشاغل فوریه در حقوق و دستمزد غیرکشاورزی متمرکز شده‌اند که قرار است در روز جمعه انجام شود. به گفته تحلیلگران Societe Generale، افزایش 280 هزار تومانی دیگر پس از افزایش 517 هزار دلاری در ژانویه، بدون ابهام قوی خواهد بود. “جا برای بازپرداخت بالقوه بیشتر در مورد افزایش ژانویه وجود دارد، که احتمالاً توسط هوای گرم کمک شده است. ما خوانش‌های بالاتر از آستانه 150000 تا 175000 را قوی می‌بینیم، زیرا در طول زمان چنین سرعتی به کاهش بیشتر نرخ بیکاری کمک می‌کند.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-hangs-in-the-balance-of-key-us-data-202303081758


اشتراک گذاری:

  • دلار آمریکا نسبت به بالاترین سطح سه ماه اخیر اندکی کاهش یافت.
  • USD/JPY با توجه به تمرکز سرمایه‌گذاران بر روی داده‌های شغلی فوریه در حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، کاهش یافته است.

این امر باعث شده است که بازارهای آتی صندوق های فدرال رزرو با احتمال 66 درصد افزایش قیمت 50 واحدی در نشست 21 تا 22 مارس فدرال رزرو، از حدود 22 درصدی قبل از صحبت پاول در روز سه شنبه، افزایش یابد. اکنون انتظار می‌رود این نرخ در سپتامبر به 5.62 درصد برسد. با نگاهی به آینده، 25 واحد افزایش در ماه می و ژوئن قیمت گذاری شده است که صندوق های فدرال رزرو را به 5.50-5.75٪ می رساند، با احتمال نزدیک به 30٪ افزایش 25 bp گذشته در سه ماهه سوم که دامنه را تا 5.75-6.0٪ افزایش می دهد. تحلیلگران Brown Brothers Harriman گفتند.

USD/JPY نزدیک به رقم 137 ثابت است و در محدوده روز بین 136.47 و 137.91 قرار دارد، در حالی که ارزش دلار نسبت به بالاترین سطح سه ماهه که اوایل روز چهارشنبه به دنبال جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز سه شنبه به آن رسید، اندکی کاهش یافت.

شاخص دلار آمریکا، DXY، به 105.88 رسید که بالاترین رقم از اول دسامبر بود، زیرا صندلی فدرال رزرو بازارها را با چشم انداز نرخ غیرقانونی تر شگفت زده کرد. پاول گفت که فدرال رزرو در پاسخ به داده های قوی اخیر احتمالاً نیاز به افزایش نرخ بهره بیشتر از حد انتظار دارد و آماده است در صورتی که “کل” اطلاعات دریافتی نشان دهد که اقدامات سخت گیرانه تری برای کنترل تورم مورد نیاز است، گام های بزرگ تری حرکت کند.

پس از همه اینها، انتظار می رود که چرخه تسهیل در سه ماهه چهارم آغاز شود، البته با شانس بسیار کمتر. در نهایت، باید به طور کامل و بدون ابهام در مرحله بعدی قیمت گذاری مجدد فدرال رزرو تا سال 2024 قیمت گذاری شود. در حال حاضر، ما معتقدیم که روند صعودی بازدهی ایالات متحده و دلار دست نخورده باقی مانده است.» تحلیلگران افزودند.