USD/JPY در بحبوحه بهبود احساسات مصرف کننده ایالات متحده اما کاهش سقف تورم بهبود یافت

USD/JPY مقداری زمین را بهبود می بخشد، اما پس از اینکه داده های ایالات متحده (ایالات متحده) نشان می داد تورم در حال کاهش است، همچنان در شتاب از بین بردن بیشتر سودهای قبلی خود باقی می ماند. در همان زمان، بهبود احساسات مصرف کننده در ایالات متحده، جفت ارز را به سمت بالاترین قیمت روزانه خود یعنی 139.15 رساند، قبل از اینکه لعنتی خود را معکوس کند. USD/JPY پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 137.21، 0.31% افزایش، در 138.47 معامله می شود.

USD/JPY زیان داده‌های خوش‌بینانه ایالات متحده را کاهش می‌دهد، اما داده‌های تورم در ایالات متحده نیاز به انقباض کمتر فدرال رزرو را تضمین می‌کند.

نمودار روزانه USD/JPY

بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تا حدودی در حال بهبود است، زیرا نرخ اسکناس 10 ساله خزانه داری 3.793 درصد است که دو واحد پایه افزایش یافته است، که یک باد آخر برای دلار است. شاخص دلار آمریکا، معیاری برای عملکرد دلار در برابر سبدی از همتایان، افت خود را در 99.809 متوقف کرد و 0.03 درصد افزایش یافت.

در جبهه ژاپن، نظرسنجی بانک مرکزی ژاپن (BoJ) نشان داد که انتظارات تورمی خانوارها افزایش یافته است و بانک مرکزی را تحت فشار نگه داشته است. همچنین، انتظارات بانک مرکزی آمریکا در مورد تغییر در کنترل منحنی بازده (YCC) عامل اصلی پشت سر گذاشتن هفته قوی ین ژاپن (JPY) در برابر اکثر ارزهای G8 FX بوده است.

تحلیل قیمت USD/JPY: چشم انداز فنی

داده‌های دیگری که وزارت کار ایالات متحده فاش کرد نشان داد که قیمت‌های واردات و صادرات ایالات متحده کاهش یافته و کمتر از برآوردهای سالانه و سالانه در ماه ژوئن بوده است. این گزارش با داده‌های تورم اخیر در سمت مصرف‌کننده و تولیدکننده مطابقت دارد، با اعدادی که فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) را توجیه می‌کند تا در صورت تمایل، نرخ‌ها را بدون تغییر نگه دارد، زیرا قیمت‌ها به سمت هدف ۲ درصدی فدرال رزرو شتاب می‌گیرند. با این وجود، سیاست گذاران فدرال رزرو تاکید کردند که نبرد با تورم به پیروزی نرسیده است و نشان می دهد که به تشدید بیشتر نیاز است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-recovers-amid-improving-us-consumer-sentiment-but-easing-inflation-caps-gains-202307141530

در زمان نوشتن، USD/JPY در حال تلاش برای شکستن قاطعانه بالای ابر ایچیموکو (Kumo) است که می‌تواند راه را برای تثبیت هموار کند. فروشندگان USD/JPY به پایین کومو در حدود 135.80/90 چشم دوخته اند، اما انتظار می رود میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) در 136.43 کاهش USD/JPY را کاهش دهد. در روند صعودی، اگر خریداران USD/JPY این جفت ارز را از بالای کومو در حدود 138.50/60 عبور دهند، چالش سطح روانی 139.00 را تشدید خواهد کرد.


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY کمی بهبود یافت، اما به دلیل کندی سرعت تورم در ایالات متحده، همچنان در خطر از دست دادن سودهای اولیه خود باقی ماند.
  • این جفت رشد کوتاهی را تجربه کردند زیرا گزارشی از دانشگاه میشیگان حاکی از بهبود احساسات مصرف کننده بود که بالاترین سطح در دو سال گذشته را ثبت کرد.
  • افزایش انتظارات تورمی خانوارها و گمانه زنی ها در مورد تعدیل کنترل منحنی بازده، بانک ژاپن را تحت فشار قرار داد.

USD/JPY در آخرین ساعت پس از گزارشی از دانشگاه میشیگان (UoM) که شاهد بهبود احساسات مصرف‌کننده بود، جهش کرد، که انتظار می‌رفت 65.5 چاپ شود اما در بالاترین سطح دو سال اخیر به 72.6 میلیون رسید. Joanne Jsu، مدیر نظرسنجی UoM از مصرف کنندگان، گفت: “افزایش شدید احساسات تا حد زیادی به تداوم کاهش نرخ تورم همراه با ثبات در بازارهای کار نسبت داده می شود.” داده‌های اضافی نشان داد که انتظارات تورمی برای یک سال از 3.3 درصد در ژوئن به 3.4 درصد افزایش یافته است، در حالی که برای یک دوره پنج ساله، 3.1 درصد بوده است، از 3 درصد.