USD/JPY تلاش می کند تا از 136.60 با وجود ریسک پذیری، بهبود یابد، CPI ایالات متحده در کانون توجه قرار گرفته است.

تحلیلگران Danske Bank شاهد افزایش بیشتر نرخ بهره به میزان 50 واحد پایه (bps) و پیام جنگ طلبانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای CY2023 هستند. بنابراین، پایان دادن به فرهنگ افزایش نرخ 75 bps در کارت است. همچنین نرخ خنثی 5.00-5.25 درصد پیش بینی می شود.

در جبهه توکیو، انقباض متوالی در ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP) بر ین ژاپن تأثیر می گذارد. این امر خطر کاهش بیشتر تورم را ایجاد کرده است زیرا انقباض در فعالیت های اقتصادی نشان دهنده کاهش تقاضای خانوارها است که برای تحریک تورم بسیار مهم است. به احتمال زیاد بانک ژاپن (BOJ) به انتشار محرک های بیشتر برای تقویت چشم انداز اقتصادی ادامه خواهد داد.

  • USD/JPY شاهد تقاضا نزدیک به 136.60 بوده است زیرا کاهش تولید ناخالص داخلی ژاپن بر ین ژاپن فشار می آورد.
  • سرمایه گذاران ترجیح داده اند که کاهش نرخ بهره فدرال رزرو را به جای ترس از رکود تشویق کنند.
  • انتظار می رود فدرال رزرو در آخرین نشست سیاست پولی خود در سال 2022، نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش دهد.

جفت USD/JPY در جلسه توکیو تلاش کرده است تا حدود 136.60 حرکت کند. این دارایی قبلاً به صورت غیر مستقیم معامله می شد، اما اکنون با وجود حال و هوای خوب بازار، به دنبال افزایش سود است. شاخص دلار آمریکا (DXY) زیر مقاومت بحرانی 105.00 حراج می شود و احتمالاً در بحبوحه کاهش جذابیت پناهگاه امن، در لبه باقی می ماند.

در همین حال، معاملات آتی S&P500 در اوایل آسیا ضعف نهایی را نشان می دهد که نشان دهنده احتیاط پیش از محرک های مهم است. با این حال، احساسات کلی همچنان صعودی است و ممکن است تقاضا را در دارایی های حساس به ریسک ثابت نگه دارد. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده سود خود را بالای 3.48 درصد نگه می دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-attempts-recovery-from-13660-despite-risk-on-mood-us-cpi-hogs-limelight-202212090048سرمایه‌گذاران ترجیح داده‌اند به جای ترس از رکود در ایالات متحده به دلیل چشم‌انداز سیاست‌های جنگ‌طلبانه، از کاهش پیش‌بینی‌شده سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) استقبال کنند. بدون شک، انتظار می‌رود که هدایت اوج نرخ بهره با استناد به پیشرفت‌های اخیر در ایجاد اشتغال و تقاضای قوی برای بخش خدمات، غیرقابل قبول باقی بماند.

جدای از آن، داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در کانون توجه باقی خواهند ماند. انتظار می‌رود که شاخص بهای مصرف‌کننده بدون تغییر در 7.7 درصد باقی بماند در حالی که تورم اصلی ممکن است به 6.4 درصد برسد.