USD/JPY به سمت 129.00 کاهش می یابد زیرا شاخص USD به نظر می رسد جلوتر از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده شکسته شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-declines-towards-12900-as-usd-index-looks-to-crack-further-ahead-of-us-gdp-202301260025در مقابل ین ژاپن، هاروهیکو کورودا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) تایید کرده است که بانک مرکزی “با قاطعیت محیط پولی را آسان نگه خواهد داشت.” کورودا اضافه کرد که «هدف BoJ این است که عملکرد بازار را با تغییر دادن عملیات کنترل منحنی بازده و در عین حال حفظ یک محیط پولی آسان به دست آورد.

جفت USD/JPY در نزدیکی حمایت مهم 129.26 در اوایل جلسه آسیایی قرار دارد. انتظار می‌رود این دارایی از حمایت فوق‌الذکر صرف نظر کند و در میان نوسانات شاخص دلار آمریکا (DXY) به سمت بالشتک 129.00 کاهش یابد. شاخص USD در حول و حوش 101.10 به پایین ترین حد هفت ماهه خود حراج می زند و ممکن است در بحبوحه جو ریسک پذیری بازار کاهش بیشتری پیدا کند.

در همین حال، انتشار خلاصه نظرات BoJ ممکن است به USD/JPY منجر شود. صورتجلسه خلاصه نظرات بانک مرکزی آمریکا نشان می دهد که شاخص قیمت هم برای کالاها و هم برای خدمات در حال افزایش است. برای دستیابی ژاپن به رشد دستمزد پایدار زمان می برد زیرا BoJ باید با سیاست های کلان از اقتصاد حمایت کند.

احتمال افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) در نشست سیاست پولی فوریه آن، به شدت بر بازده خزانه داری ایالات متحده تاثیر گذاشته است. بازده حاصل از اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به شدت کاهش یافته و به نزدیک به 3.44 درصد رسیده است. همچنین، تقاضا برای اوراق قرضه دولتی ایالات متحده در آستانه انتشار داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) در حال افزایش است.

  • انتظار می‌رود USD/JPY در بحبوحه نمایه ریسک خوش‌بینانه به 129.00 کاهش یابد.
  • احتمال ناپدید شدن افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو به شدت بر بازدهی ایالات متحده تاثیر گذاشته است.
  • خلاصه نظرات BoJ نشان می دهد که شاخص قیمت برای کالاها و خدمات در حال افزایش است.
بهبودی در معاملات آتی S&P500 پس از اینکه سرمایه گذاران از عدم اطمینان در فصل جاری سود خودداری کردند، ریسک پذیری فعالان بازار را بهبود بخشید. در همین حال، اقتصاددانان در UBS تردید دارند که افزایش در سبد سهام 500 سهام ایالات متحده پایدار باشد. آنها همچنین افزودند که “ما فرصت زیادی برای رشد بازارها در کوتاه مدت نمی بینیم، به ویژه با توجه به چشم انداز ما برای ادامه فشار بر رشد سود شرکت ها.”

سرمایه گذاران انتظار دارند مقیاس فعالیت های اقتصادی به 2.6% در مقایسه با انتشار قبلی 3.2% در سه ماهه سوم سال 2022 کاهش یابد. این می تواند نتیجه تشدید سیاست های شدید فدرال رزرو باشد که شرکت ها را از استقراض محدود می کرد.