USD/JPY به زیر 140.00 می رسد زیرا شاخص USD پیش از سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده گسترش می یابد

شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در محدوده صعودی 60.00-80.00 در نوسان است که نشان می دهد حرکت صعودی فعال است.

ترس از نکول توسط اقتصاد ایالات متحده باعث افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده شده است. بازده ارائه شده در اوراق قرضه 10 ساله دولت آمریکا به بالای 3.83 درصد رسیده است.

در همین حال، ین ژاپن پس از انتشار داده‌های کاهش‌یافته CPI توکیو (مه) تا حدودی تقویت شده است. تورم سرفصل به 3.2 درصد نسبت به انتشار قبلی 3.5 درصد کاهش یافته است در حالی که خیابان پیش بینی شتاب به 3.9 درصد بود. CPI اصلی که به استثنای قیمت نفت و مواد غذایی است، در برابر برآوردهای 4.3 درصد، 3.9 درصد کاهش یافت، اما بالاتر از انتشار قبلی 3.8 درصد باقی ماند.

چشم انداز فنی USD/JPY

USD/JPY پس از ارائه یک شکست الگوی نمودار مثلث صعودی که در مقیاس روزانه شکل گرفته است، سودهای قابل توجهی اضافه کرده است. این دارایی به شدت به سمت مقاومت افقی ترسیم شده از 11 نوامبر 2022 در 142.25 حرکت می کند.

بسیاری از شاخص‌های اقتصادی در اقتصاد ایالات متحده خواستار توقف طلسم سخت‌گیری سیاست‌های فدرال رزرو (فدرال رزرو) در نشست سیاست پولی ژوئن خود هستند. شرایط بازار کار ایالات متحده شروع به انتشار گرما کرده است، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به طور مداوم در حال کاهش است، و شرکت ها چشم انداز اقتصادی تیره ای را پیش بینی می کنند. روز پنجشنبه، رویترز گزارش داد که وام‌های اضطراری هفتگی فدرال رزرو به بانک‌ها به پایین‌ترین سطح خود از زمان مشکلات بخش بانکی در ماه مارس رسیده است. این نشان می‌دهد که شرکت‌ها از سود انباشته خود برای تامین نیازهای سرمایه در گردش خود استفاده می‌کنند تا از نرخ‌های بهره بالاتر اجتناب کنند یا با ظرفیت کمتری کار می‌کنند.

کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) روز پنجشنبه گفت که اگر تعادل بین سود و هزینه سیاست تغییر کند، می‌توانند استراتژی کنترل منحنی بازده (YCC) را تغییر دهند. بانک ژاپن فرصتی برای کوتاه کردن مدت اهداف بازده اوراق قرضه به منطقه 5 ساله از 10 سال فعلی به عنوان بخشی از YCC باز کرده است.

پس از اظهارنظر سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون، سوزان کالینز، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون در روز پنجشنبه گفت که فدرال رزرو “ممکن است نزدیک یا نزدیک به” زمان توقف افزایش نرخ بهره باشد، انتظارات برای توقف افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن بیشتر شد. توسط رویترز وی همچنین افزود: «در حالی که تورم هنوز خیلی بالاست، نشانه‌های امیدوارکننده‌ای از اعتدال وجود دارد.»

بانک مرکزی ژاپن می تواند منحنی کنترل بازدهی را تغییر دهد

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال ماه می (FOMC) حکم می کند که چندین سیاست گذار فدرال رزرو ذکر کرده اند که به دلیل شرایط سخت اعتباری بانک های منطقه ای ایالات متحده، نرخ های بهره بیشتر کمتر قطعی است.

جفت USD/JPY حراج خود را به زیر حمایت حیاتی 140.00 در جلسه آسیایی تغییر داده است. این دارایی به دنبال ردپای شاخص دلار آمریکا (DXY) حساس شد. شاخص USD پس از ناکامی در حفظ بالاترین سطح دو ماهه خود در 104.31، اصلاح خود را به نزدیک 104.11 افزایش داد. اصلاح جفت USD/JPY نسبت به اصلاح شاخص USD بالاتر به نظر می رسد، که همچنین نشان می دهد که ین ژاپن نیز تا حدی قدرت پیدا کرده است.

در روز جمعه، در بحبوحه انتشار داده‌های سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده (آوریل) از شاخص USD انتظار می‌رود که قدرت بسته‌بندی شود. داده های اقتصادی در برابر رشد 3.2 درصدی که قبلا گزارش شده بود، 1.0 درصد کاهش یافته است.

سیاست گذاران فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن حمایت نمی کنند


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY به راحتی به زیر 140.00 در بحبوحه اصلاح طولانی در شاخص USD تغییر کرده است.
  • صورتجلسه FOMC دیکته کرد که چندین سیاستگذار فدرال رزرو به این موضوع اشاره کردند که نرخ بهره بیشتر قطعی نیست.
  • بانک مرکزی ژاپن فرصتی برای کوتاه کردن مدت اهداف بازده اوراق قرضه به یک منطقه 5 ساله از 10 سال فعلی به عنوان بخشی از YCC باز مانده است.
  • USD/JPY پس از ارائه یک شکست الگوی مثلث صعودی، سود قابل توجهی را اضافه کرده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-fits-below-14000-as-usd-index-extends-further-ahead-of-us-durables-goods-orders-202305260332

قراردادهای آتی S&P500 در جلسه آسیایی با افزایش زیان مواجه شده اند که نشان دهنده تمدید موضوع ریسک گریزی است. سهام ایالات متحده در روز پنجشنبه به طور قابل توجهی خریداری شد که منجر به بهبود قابل توجه در سهام فناوری و مالی شد. در همین حال، سرمایه گذاران مضطرب می شوند زیرا مذاکرات بین مقامات کاخ سفید و رهبران جمهوری خواه پایان ناپذیر به نظر می رسد و به همین دلیل اقتصاد ایالات متحده به سرعت به وضعیت پیش فرض نزدیک می شود.