USD/JPY با وجود داده های تورم توکیو مختلط به زیر 132.00 سقوط کرد، تمرکز روی پاول رئیس فدرال رزرو

با این حال، به نظر می‌رسد که فدرال‌اسپیک جنگ‌طلب و انتظار برای بازارهای کامل، و همچنین سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پایین‌تر از قیمت ین است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-slides-below-13200-on-mixed-tokyo-inflation-data-focus-on-fed-chair-powell-202301092338

در مقابل این پس‌زمینه، بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده با 5 واحد کاهش به 3.51 درصد رسید در حالی که روند نزولی سه روزه را نشان داد در حالی که وال استریت بسته شد.

با نگاهی به آینده، معامله گران USD/JPY به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، و همچنین داده های تورم روز پنجشنبه ایالات متحده، برای جهت گیری های کوتاه مدت در بحبوحه کاهش تعصبات جنگ طلبانه برای فدرال رزرو توجه خواهند کرد.

تحلیل فنی

با توجه به افزایش فشار قیمت در ژاپن، احتمال خروج بانک ژاپن (BOJ) از سیاست پول آسان شتاب بیشتری می گیرد و بر USD/JPY فشار می آورد. به گفته رویترز، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن روز یکشنبه پس از منصوب کردن رئیس جدید بانک ژاپن (BOJ) در ماه آوریل، گفت که دولت او و بانک مرکزی باید در مورد روابط خود در هدایت سیاست های اقتصادی گفتگو کنند. به نظر می رسد که صحبت های اخیر در مورد آمادگی BOJ برای ویرایش سیاست کنترل منحنی بازده (YCC) بر قیمت های USD/JPY اخیر تاثیر گذاشته است.

شایان ذکر است که اظهارات تندروانه سیاستگذاران فدرال رزرو به نشانه های محکم تر انتظارات تورمی ایالات متحده می پیوندد تا خرس USD/JPY را به چالش بکشد.

بسته شدن روزانه فراتر از مانع 21-DMA در اطراف 133.35 برای خریداران USD/JPY ضروری است تا کنترل را حتی برای کوتاه مدت دوباره به دست گیرند.

  • USD/JPY حتی پس از ارقام مختلف تورم توکیو، روند نزولی دو روزه را افزایش می دهد.
  • شاخص قیمت مصرف کننده توکیو کمتر از پیش بینی های بازار کاهش یافت، CPI سابق غذا و انرژی با انتظارات خوشبین مطابقت داشت.
  • بازدهی ضعیف، امیدهای جنگ طلب از حرکت های بازیابی BOJ چالش برانگیز است.
  • Fedspeak خوش‌بینانه، آخر هفته طولانی در ژاپن به خرس‌های ین اجازه داد تا قبل از سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو کمی نفس بکشند.

USD/JPY پیشنهادهایی را برای تجدید پایین‌ترین نرخ روزانه نزدیک به 131.60 پیشنهاد می‌دهد، زیرا روند نزولی سه روزه را نشان می‌دهد، حتی در شرایطی که داده‌های تورم توکیو نتوانسته انتظارات جنگ طلبانه بانک ژاپن (BOJ) را تقویت کند. دلیل آن را می توان به آخر هفته طولانی در ژاپن و همچنین انتظار برای سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و داده های تورم ایالات متحده مرتبط دانست.

بر اساس آخرین داده های تورم توکیو، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) 4.0 درصد در مقابل 4.5 درصد پیش بینی های بازار و 3.8 درصد پیش بینی های قبلی افزایش یافت. علاوه بر این، شاخص CPI سابق غذا، انرژی توکیو با 2.7 درصد پیش بینی سالانه در مقابل 2.5 درصد قبل مطابقت داشت.

روز دوشنبه، رافائل بوستیک، رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا، گفت که «منصفانه است که بگوییم فدرال رزرو مایل به بیش از حد است.» در همین راستا، مری دالی، رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو اظهار داشت که آنها مصمم و متحد هستند. مصمم به کاهش تورم علاوه بر این، نظرسنجی ماهانه بانک فدرال رزرو نیویورک از انتظارات مصرف کنندگان در روز دوشنبه نشان داد که انتظارات تورمی یک ساله مصرف کنندگان آمریکایی از 5.2 درصد قبل به 5 درصد در دسامبر کاهش یافته است. از طرف دیگر، تورم مورد انتظار سه سال آینده بدون تغییر در 3 درصد باقی ماند و تورم انتظاری پنج سال آینده از 2.3 درصد به 2.4 درصد افزایش یافت.