USD/JPY با زیان اندک زیر اواسط 138.00 ثانیه در بحبوحه ریسک ملایم تر، فروش جدید دلار آمریکا معامله می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-jpy-trades-with-modest-losses-below-mid-13800s-amid-softer-risk-tone-fresh-usd-selling-202307170858

گزارش ضعیف تولید ناخالص داخلی چین تأیید کرد که بهبود پس از همه گیری در دومین اقتصاد بزرگ جهان به دلیل تضعیف تقاضا در داخل و خارج به سرعت در حال تزلزل است. این به نوبه خود بر نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی جهانی می‌افزاید و همچنان بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد که به نوبه خود به نفع ین ژاپن (JPY) است. علاوه بر این، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه بانک مرکزی ژاپن (BoJ) می تواند سیاست کنترل منحنی بازده (YCC) خود را به محض این ماه تعدیل کند، بیشتر زیربنای ین است و فشار نزولی بر جفت USD/JPY وارد می کند.

فعالان بازار اکنون به دنبال انتشار شاخص تولید امپایر استیت هستند که بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی منتشر می شود. داده ها ممکن است بر پویایی قیمت دلار تأثیر بگذارند و انگیزه ای برای جفت USD/JPY ایجاد کنند. جدای از این، احساس ریسک گسترده تر باید به معامله گران اجازه دهد تا از فرصت های کوتاه مدت استفاده کنند.

سطوح فنی برای تماشا

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که حقوق پایه اسمی ژاپن در ماه می با سریع‌ترین سرعت در ۲۸ سال اخیر رشد کرده است. انتظار می‌رود این امر تورم را بالاتر ببرد که بیش از یک سال است از هدف 2 درصد فراتر رفته است. علاوه بر این، رسانه‌های ژاپنی گزارش دادند که بانک مرکزی احتمالاً پیش‌بینی تورم سال مالی 2023 خود را افزایش می‌دهد و این گمانه‌زنی‌ها را تقویت می‌کند که بانک مرکزی ممکن است زودتر به جای دیرتر تنظیمات سیاست پولی فوق‌العاده شل خود را باز کند. این انتظارات بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن را به بالاترین سطح خود از اواخر آوریل هفته گذشته رساند.


اشتراک گذاری:

  • USD/JPY در روز دوشنبه با مقداری عرضه مواجه می شود و توسط ترکیبی از عوامل تحت فشار قرار می گیرد.
  • گمانه زنی ها مبنی بر اینکه BoJ سیاست YCC خود را تغییر خواهد داد و لحن ریسک ملایم تری پشتوانه ین است.
  • ظهور مقداری دلار فروش بیشتر به لحن پیشنهادی در اطراف جفت کمک می کند.

در مقابل، فعالان بازار اکنون متقاعد شده اند که فدرال رزرو (فدرال رزرو) در حال نزدیک شدن به پایان چرخه انقباض سیاست های خود است و نرخ های بهره را پس از افزایش 25 واحدی در ثانیه در جولای ثابت نگه می دارد. این به نوبه خود باعث فروش جدید در اطراف دلار آمریکا (USD) می‌شود که نزدیک به پایین‌ترین سطح خود از آوریل 2022 که در روز جمعه لمس شد کاهش می‌یابد و به لحن ملایم ارائه شده پیرامون جفت USD/JPY کمک می‌کند. پس زمینه بنیادی فوق الذکر به نفع معامله گران نزولی است و نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت برای قیمت های لحظه ای به سمت نزول است.

جفت USD/JPY در تلاش است تا از بازگشت خوب جمعه از مجاورت حمایت تلاقی، متشکل از میانگین‌های متحرک 100 روزه و 200 روزه (SMA) بهره ببرد و در اولین روز هفته جدید پایین‌تر می‌شود. قیمت‌های نقطه‌ای تا اوایل جلسه اروپا در حالت تدافعی باقی می‌مانند و در حال حاضر درست زیر اواسط دهه 138.00 معامله می‌شوند که تقریباً 0.30 درصد در روز کاهش یافته است.