USD/CHF قصد دارد 0.9500 را در بحبوحه ریسک نزولی به دست آورد، تولید ناخالص داخلی سوئیس

USD/CHF از بالاترین سطح روزانه عقب نشینی می کند، اما برای سومین روز متوالی در رادار گاو نر باقی می ماند، نزدیک به 0.9465 که به جلسه روز دوشنبه اروپا می رود. با انجام این کار، جفت فرانک سوئیس (CHF) وضعیت ریسک بازار را قبل از داده ها/رویدادهای کلیدی که برای انتشار این هفته برنامه ریزی شده است، به تصویر می کشد.

در جاهای دیگر، امید است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در طول انتشار محکم‌تر خود از جلسه نوامبر، در عین حال که نشان دهنده افزایش آسان نرخ بهره باشد، به نظر می‌رسد که قدرت بیشتری را به گاوهای USD/CHF ارائه کرده است.

  • USD/CHF روند صعودی سه روزه را نشان می دهد زیرا احساسات ترش زیربنای دلار آمریکا است.
  • مشکلات مرتبط با چین به اضطراب پیش از داده می پیوندند تا به نفع گاوهای USD/CHF باشند.
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم سوئیس، سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو و NFP ایالات متحده رویدادهای کلیدی تقویم هستند.
  • سرفصل های پیرامون چین نیز برای مسیرهای روشن مهم هستند.

در مقابل این پس‌زمینه، معاملات آتی سهام ایالات متحده 0.70 درصد در روز کاهش یافت و بازده اوراق قرضه خزانه‌داری کلیدی نیز آخرین دوره جنوبی را افزایش داد.

از سوی دیگر، خلق و خوی محتاطانه پیش از تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم (سه ماهه سوم) سوئیس، که انتظار می رفت 1.0 درصد در سال در مقابل 2.8 درصد رشد قبلی رشد کند، همچنین به نظر می رسد که اخیراً به نفع دلار آمریکا/فرانسه فرانسه بوده است.

با توجه به وضعیت اخیر ریسک، دلار/فرانسه فرانسه ممکن است ثابت‌تر بماند، مگر اینکه تولید ناخالص داخلی سوئیس یک شگفتی مثبت ارائه کند.

تحلیل فنی

شکست صعودی واضح خط روند نزولی دو هفته ای، در حدود 0.9450 تا زمان مطبوعات، گاوهای USD/CHF را امیدوار به بازدید از مانع 200-DMA 0.9636 نگه می دارد.

علاوه بر این، رکورد بالای خرید آنلاین توسط شهروندان آمریکایی در جمعه سیاه باعث شد تا دلار آمریکا ضررهای اخیر را کاهش دهد. رویترز خاطرنشان کرد: «خریداران آمریکایی در جمعه سیاه امسال رکورد 9.12 میلیارد دلار را به صورت آنلاین خرج کردند، گزارشی در روز شنبه نشان داد، زیرا مصرف‌کنندگان از فشار ناشی از تورم بالا غلبه کردند و تخفیف‌های زیادی را برای همه چیز از تلفن‌های هوشمند گرفته تا اسباب‌بازی‌ها دریافت کردند».


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-chf-aims-to-regain-09500-amid-downbeat-risk-profile-swiss-gdp-eyed-202211280621اگرچه به نظر می‌رسد دفاع ادعایی مقامات چینی برای محافظت از سهام، آخرین عقب‌نشینی جفت ارز USD/CHF را آغاز کرده است، به نظر می‌رسد موج گسترده ریسک گریزی به دلیل ترس از کووید، خریداران این جفت را امیدوار نگه می‌دارد. با این اوصاف، به نظر می‌رسد که اخیراً به نظر می‌رسد که میزان بالای آلودگی روزانه ویروس از چین و اعتراضات برای کاهش سیاست صفراوی کووید، احساسات بازار را به چالش کشیده است.