USD/CHF به پایین ترین حد هفتگی به زیر 0.9120 می رسد، زیرا داده های تورم ایالات متحده کاهش می یابد

اخیراً، احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان (UoM) کمتر از برآوردهای 67 بود و به 62 رسید. به گفته جوآن هسو، مدیر این نظرسنجی، «به طور کلی، داده‌های ما نشانه‌های متعددی را نشان داد که مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای انتظار رکود اقتصادی در پیش رو دارند. ” همین مطالعه نشان داد که انتظارات تورمی برای یک سال به 3.6 درصد رسیده است، از 3.8 درصد، در حالی که برای افق 5 ساله، مصرف کنندگان تورم را 2.9 درصد تخمین می زنند.

USD/CHF به پایین ترین حد هفتگی جدید به زیر 0.9126 سقوط کرد که توسط داده های اقتصادی ایالات متحده (ایالات متحده) نشان می دهد که تورم در حال کاهش است. از این رو، شرط بندی می شود که فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) ممکن است چرخه انقباض خود را متوقف کند و افزایش یابد، به این معنی که دلار آمریکا تحت فشار خواهد بود. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CHF در 0.9127، زیر قیمت افتتاحیه معامله می شود.

PCE هسته ایالات متحده به پایین‌تر می‌آید، و باعث می‌شود که فدرال رزرو توقف کند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-chf-hits-weekly-low-below-09120-as-us-inflation-data-cools-202303311532

در جبهه سوئیس، بانک ملی سوئیس (SNB) با افزایش 50 واحدی نرخ بهره در 23 مارس به سمت منطقه 1.50 درصدی، به تشدید شرایط پولی ادامه داد. علاوه بر این، خرده‌فروشی در ماه فوریه نسبت به سال قبل 0.3 درصد افزایش یافت و جفت USD/CHF را کاهش داد.

تحلیل فنی USD/CHF

سنج ترجیحی فدرال رزرو برای تورم، یعنی مخارج مصرف شخصی اصلی (PCE)، 4.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که کمتر از 4.7 درصد در ماه قبل است. بر اساس ماهانه، تورم بدون مواد غذایی و انرژی 0.3 درصد افزایش یافت، کمتر از برآورد 0.4 درصد.

اگرچه USD/CHF همچنان به سمت رقم 0.9100 فشار می‌آورد، فروشندگان نتوانستند شکست قاطعی را زیر رقم دوم ثبت کنند. شاخص‌های فنی مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و نرخ تغییر (RoC) ثابت هستند و نشان می‌دهند که فروشندگان در حال پریدن از قایق هستند. با این حال، اگر USD/CHF به زیر 0.9100 سقوط کند، در را برای به چالش کشیدن YTD در 0.9059 باز می کند. از طرف دیگر، خریدارانی که 0.9150 را بازپس می گیرند، می توانند راه را برای بازیابی به 0.9200 و بالاتر هموار کنند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CHF کاهش یافت زیرا PCE اصلی ایالات متحده به میزان 4.6 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت.
  • احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان کمتر از حد انتظار بود.
  • تحلیل قیمت USD/CHF: به سمت 0.9100 فشار می آورد، اما فروشندگان برای شکستن این حمایت در زیر تلاش می کنند.

USD/CHF ضررهای خود را در میان اخبار مثبت در جبهه ایالات متحده افزایش داد. اگرچه سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون از این داده ها استقبال کرد، اما گفت که چشم انداز او را تغییر نداده است و افزود که فدرال رزرو کار بیشتری برای انجام دادن دارد.