USD/CHF بزرگترین جهش روزانه در هشت سال اخیر را نزدیک به 0.9300 در بحبوحه بحران Credit Suisse کاهش داد.

لازم به ذکر است که داده های مختلط ایالات متحده نتوانست توجه زیادی را به خود جلب کند، حتی اگر دلار آمریکا افزایش یابد. با این حال، خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه فوریه به -0.4% در مقابل -0.3% مورد انتظار کاهش یافت و 3.2% قبل از آن به طور صعودی بازنگری شد، در حالی که شاخص قیمت تولید کننده (PPI) از 5.7% در ژانویه و 5.6% پیش‌بینی‌های بازار به 4.6% سالانه کاهش یافت. علاوه بر این، شاخص تولید NY Empire State به -24.6 در ماه مارس در مقایسه با برآوردهای تحلیلگران -8.0 و -5.8 قبلی کاهش یافت.

در میان این بازی‌ها، S&P 500 Futures نیم درصد افزایش یافت تا زیان روز قبل را در حدود 3,940 معکوس کند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از بیشترین افت در چهار ماه گذشته در روز چهارشنبه، حدود 3.49 درصد تثبیت شد. با این حال، کوپن های اوراق قرضه دو ساله خزانه داری نیز پس از سقوط به پایین ترین سطح از سپتامبر 2022، نزولی بیشتر در حدود 3.96٪ را متوقف کردند.

RSI بیش از حد خرید، عدم عبور از 100-SMA و خط حمایت قبلی از اوایل فوریه، نزدیک به 0.9325 و 0.9350 به ترتیب، خرس USD/CHF در صندلی راننده باقی می ماند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CHF زیان ملایمی را برای تثبیت بزرگترین سود روزانه از سال 2015 در میان احساسات مختلط چاپ می کند.
  • Credit Suisse به وام SNB برای غلبه بر بحران نقدینگی چشم دوخته است.
  • پس از آن که بانک‌های آمریکایی و اروپایی بدبین‌ها را اذیت کردند، سیاست‌گذاران جهانی برای آرام کردن ترس‌های بازار مالی عجله دارند.
  • داده های سطح دوم سوئیس و ایالات متحده ممکن است معامله گران را سرگرم کند، اما حرکت بازار اوراق قرضه کلیدی برای روشن شدن مسیرها است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-chf-pares-the-biggest-daily-jump-in-eight-years-near-09300-amid-credit-suisse-crisis-202303160221

پیش‌بینی‌های اقتصادی SECO سوئیس و داده‌های سطح دوم ایالات متحده در مورد اشتغال، تولید و فعالیت‌های مسکن می‌توانند شما را سرگرم کنند تا معامله‌گران زوج USD/CHF. با این حال، توجه عمده‌ای به حرکت‌های بازار اوراق قرضه و سرفصل‌های پیرامون Credit Suisse، Silicon Valley Bank (SVB) و Signature Bank خواهد شد.

تحلیل تکنیکال

USD/CHF به ضرر خفیف در حدود 0.9320 چسبیده است، زیرا در اوایل روز پنج‌شنبه، قیمت‌های پایین‌تری را در نزدیکی پایین‌ترین سطح روزانه نگه می‌دارد. با این حال، جفت ارز سوئیس در روز چهارشنبه بیشترین افزایش را از سال 2015 تجربه کرد، زیرا Credit Suisse ترس بازار مالی را تقویت کرد. با این حال، به نظر می‌رسد تلاش‌های سیاست‌گذاران جهانی برای مهار روحیه ریسک‌پذیری به جفت ارز سوئیس در تحکیم آخرین حرکت‌ها کمک می‌کند.

در روز چهارشنبه، مخالفت بانک ملی عربستان از تزریق وجوه بیشتر به Credit Suisse، سوآپ اعتباری بانک اروپایی کلیدی (CDS) را به حرکت درآورد و بازارهای مالی را بحرانی در روز چهارشنبه به راه انداخت. این خبر که مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) با بانک‌ها تماس گرفتند تا درمورد قرار گرفتن در معرض Credit Suisse سوال کنند، این احساسات ترش را تقویت کرد.

در میان تحولات مثبت کلیدی، عناوین رویترز حاکی از آن است که کردیت سوئیس به وام گرفتن 50 میلیارد فرانک فرانک از SNB برای تقویت نقدینگی توجه زیادی را به خود جلب می کند. در همین راستا می‌توان به اخباری اشاره کرد که منابع ناشناس اعلام کردند که بانک‌های ایالات متحده کمتر در برابر ورشکستگی Credit Suisse آسیب‌پذیر هستند. علاوه بر این، به نظر می‌رسد مذاکرات اضطراری بانک انگلستان (BoE) و صحبت‌های بازار که نشان می‌دهد هیچ واکنش منفی فوری توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) و بانک مرکزی اروپا (ECB) در طول جلسات سیاست پولی آنها وجود ندارد، ریسک گریزی قبلی را نیز رام می‌کند.