USD/CHF با گرمای بالاتر از 0.9200 مواجه می شود زیرا انگیزه های ریسک کاهش می یابد، شرط های جنگ طلب فدرال رزرو افزایش می یابد

در جبهه فرانک سوئیس، احتمال ادامه طلسم افزایش نرخ بهره توسط بانک ملی سوئیس (SNB) در حال افزایش است. توماس جی جردن، رئیس SNB، اشاره کرد که فشارهای تورمی خارج از کنترل بانک مرکزی است، که این امر باعث تقویت بیشتر سیاست‌ها می‌شود.


اشتراک گذاری:

  • USD/CHF برای فراتر رفتن از مقاومت فوری 0.9200 با فشار مواجه است.
  • انگیزه کاهش ریسک در حال از دست دادن است زیرا سرمایه گذاران از ترس رکود ناشی از فدرال رزرو شانه خالی کرده اند.
  • کمبود نیروی کار در ایالات متحده با پیشنهادهای شغلی بالاتر از سوی شرکت ها برطرف خواهد شد.

جفت USD/CHF در گذر از مقاومت فوری 0.9210 در جلسه آسیایی با موانعی مواجه است. دارایی فرانک سوئیس به تدریج از مقاومت سطح گرد 0.9200 عبور کرده است، اما در حال تلاش برای افزایش بیشتر سود است زیرا ریسک پذیری فعالان بازار دوباره بهبود می یابد.

معاملات آتی S&P500 پس از چهارشنبه منفی مقداری تقاضا را در جلسه آسیایی افزایش داد. حرکت بهبودی در سبد سهام 500 سهام ایالات متحده نشان دهنده سهولت در وضعیت بازار بدون ریسک است. همچنین، سرمایه گذاران پیشنهاد چهار برابر کردن مالیات بازخرید شرکت ها از میلیاردرها را نادیده می گیرند. علاوه بر این، بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده علی‌رغم سیاست‌های جنگ‌طلبانه سیاست‌گذاران مختلف فدرال رزرو (فدرال رزرو) به شدت کاهش یافته است. بازده تولید شده توسط اوراق قرضه 10 ساله دولت ایالات متحده به نزدیک 3.60 درصد کاهش یافته است.

انتظار می‌رود بازار کار قوی در ایالات متحده، شاخص هزینه اشتغال را افزایش دهد، زیرا کمبود نیروی کار با پیشنهادهای استخدامی بالاتر از سوی شرکت‌ها افزایش می‌یابد. این امر می‌تواند باعث بازگشت پیش‌بینی‌های تورم شود، زیرا خانوارهایی با درآمدهای بالاتر می‌توانند منجر به هزینه‌های مصرف‌کننده بالاتر شوند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-chf-faces-heat-above-09200-as-risk-off-impulse-eases-hawkish-fed-bets-soar-202302090012

شاخص دلار آمریکا (DXY) سخت در تلاش است تا بالاتر از مقاومت بحرانی 103.00 حفظ شود. به نظر می رسد صعودی در شاخص دلار ثابت است زیرا فدرال رزرو قصد دارد نرخ بهره را برای مدت طولانی تر از آنچه قبلاً پیش بینی شده بود نگه دارد. علیرغم تایید این واقعیت که روند کاهش تورم در ایالات متحده توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو فعال است، افزایش بیشتر نرخ بهره را نمی توان رد کرد.