USD/CHF بالاتر از 0.9170 به عنوان شاخص USD گسترش بازیابی

علاوه بر این، بانک کانادا (BoC) قبلا چرخه افزایش نرخ خود را متوقف کرده است. از آنجایی که اکثر بانک‌های مرکزی به نقطه اشباع می‌رسند، شرط‌های نزولی قابل توجه بر روی شاخص دلار بر اساس راهنمایی‌های فدرال رزرو اهمیت کمی دارند.

شرط‌بندی‌های نزولی که بر روی شاخص دلار آمریکا ایجاد شده‌اند، عمدتاً نتیجه هدایت نرخ بهره توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هنگام ارائه بیانیه سیاست پولی در روز پنجشنبه بود. سرمایه گذاران یک نه بزرگ نسبت به کاهش نرخ در سال 2023 را نادیده گرفتند، اما تغییر زبان از “افزایش مداوم مناسب است” به “برخی افزایش های اضافی ممکن است مناسب باشد” را تشویق کردند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CHF به بالای 0.9170 صعود کرده است زیرا شاخص USD اکثر زیان هایی را که پس از راهنمایی های فدرال رزرو با آن مواجه شده است جفت کرده است.
  • با توجه به اینکه بانک‌های مرکزی بزرگ در حال رسیدن به حد اشباع هستند، شرط‌های نزولی بر روی شاخص دلار بر اساس راهنمایی‌های فدرال رزرو اهمیت چندانی ندارند.
  • SNB علیرغم بی ثباتی مالی که از سقوط کردیت سوئیس الهام گرفته بود، به دنبال افزایش بیشتر نرخ بهره رفت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-chf-scales-above-09170-as-usd-index-extends-recovery-202303240055

همراه با فدرال رزرو، سایر بانک های مرکزی نیز در حال رسیدن به نرخ پایانی خود هستند، زیرا بانک مرکزی استرالیا (RBA) در نشست ماه آوریل خود توقفی برای افزایش نرخ بهره در نظر گرفته است. همچنین، بانک مرکزی انگلیس (BoE) روز پنجشنبه اشاره کرد که اگر شواهدی از تورم پایدار وجود داشته باشد، تشدید بیشتری لازم است. BoE پس از آن که نرخ های خود را با 25 واحد پایه (bps) به 4.25 درصد رساند، با این تفسیر همراه شد.

جفت USD/CHF در جلسه آسیایی به بالای مقاومت 0.9170 صعود کرده است. دارایی فرانک سوئیس با بهبود قابل توجهی در شاخص دلار آمریکا (DXY) حمایت شده است. علیرغم اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) در آستانه پایان دادن به سیاست های سختگیرانه خود قرار دارد و تنها یک افزایش نرخ در سبد باقی مانده است، شاخص USD اکثر ضررها را جفت کرده است.

در جبهه فرانک سوئیس، بانک ملی سوئیس (SNB) نرخ بهره را 50 واحد پایه (bps) به 1.50 درصد رساند. رئیس SNB، توماس جی. جردن، علیرغم بی ثباتی مالی که از سقوط کردیت سوئیس الهام گرفته بود، به دنبال افزایش بیشتر نرخ بهره رفت. این اقدام برای فشار بر تورم سوئیس بود که از کنترل SNB خارج شده است.