USD/CAD پس از PMI خدمات ISM ایالات متحده در حدود 1.3620 ثابت می ماند

سخنرانان فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) اهمیت مقابله با تورم به سمت هدف 2 درصد را برجسته کردند. روز پنجشنبه، کریستوفر، رئیس فدرال رزرو اظهار داشت که تورم آنطور که انتظار می‌رفت کاهش نمی‌یابد و در صورت عدم کاهش فشارهای قیمتی، آمادگی خود را برای افزایش نرخ‌ها نشان داد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-stays-firm-at-around-13620s-post-us-ism-services-pmi-202303031529

پس از انتشار ISM، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای ارزش دلار، به سمت 104.924 بهبود یافت، برخی از ضررهای قبلی خود را کاهش داد و تقریبا ثابت بود، در حالی که USD/CAD 15 پیپ از حدود 1.3615 به 1.3630 جهش کرد. .

همچنین بخوانید:

سطوح فنی USD/CAD

USD/CAD با ماندن در بالای رقم 1.3600، به دلیل کاهش قیمت نفت، وضعیت صعودی خود را تقویت می کند. بحث‌های داغ در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) باعث شد که قیمت WTI تقریباً 3 درصد کاهش یابد، که باد مخالفی برای دلار کانادا (CAD) است. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CAD در 1.3625 معامله می شود.

USD/CAD پس از PMI غیر تولیدی ISM ایالات متحده به 1.3630 رسید


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD قرار است هفته را پس از آمارهای قوی اقتصادی ایالات متحده به پایان برساند.
  • PMI خدمات ISM ایالات متحده اندکی کمتر از تخمین ها بود، اگرچه در قلمروی انبساطی باقی ماند.
  • انتظار می رود بانک کانادا در نشست سیاست پولی آتی، نرخ بهره را بدون تغییر در 4.50 درصد نگه دارد.

بر اساس داده های فاش شده توسط آمار کانادا، مجوزهای ساختمانی در ماه ژانویه نسبت به دسامبر 4 درصد کاهش یافت و در سال گذشته 5 درصد کاهش یافت. این سقوط به دلیل افزایش تهاجمی نرخ بهره بانک مرکزی کانادا (BoC) بود.

در همین حال، وال استریت ژورنال گزارش داد که امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) در حال بحث داخلی درباره خروج از اوپک است، زیرا این کشور به دنبال مجوز برای افزایش تولید نفت خام خود است. در نتیجه، WTI 3 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود در سه روز گذشته رسید قبل از اینکه مقداری زمین را بازیابی کند.

بنابراین، انتظار می رود USD/CAD بیشتر افزایش یابد، حتی اگر تحلیلگران دلار کانادا را قوی تر برای سال تخمین بزنند. بهبود چشم انداز اقتصاد جهانی USD/CAD را تضعیف می کند، زیرا معامله گرانی که به دنبال بازگشت هستند به ارزهای بتای بالا مانند Loonie (CAD) روی می آورند. در یک سناریوی جایگزین، اختلاف نرخ بهره بین فدرال رزرو و بانک مرکزی آمریکا احتمالاً به نفع دلار آمریکا خواهد بود. بنابراین افزایش بیشتر در USD/CAD پیش‌بینی می‌شود.

BoC اعلام کرد که چرخه انقباض خود را متوقف می کند و انتظار می رود در نشست بعدی خود آن را در حدود 4.50 درصد نگه دارد.

وال استریت در محدوده مثبت افتتاح شد. PMI غیر تولیدی ISM ایالات متحده برای ماه فوریه به 55.1 رسید که کمتر از 55.2 ماه قبل بود، اما از تخمین های 54.5 فراتر رفت و نشان می دهد که فعالیت ثابت است. بخش فرعی شاخص قیمت‌های پرداختی که تخمین زده می‌شود تا 64.5 کاهش یابد، 65.6 پایین‌تر از 67.8 ژانویه، بالاتر از حد انتظار افزایش یافت، اما نسبت به ماه گذشته بهبود نشان می‌دهد.