USD/CAD در زیر سد 1.3600 باقی می‌ماند و به تصمیم بانک مرکزی اروپا چشم دوخته است

USD/CAD در زیر سد 1.3600 باقی می‌ماند و به تصمیم بانک مرکزی اروپا چشم دوخته است


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD در اولین جلسه آسیایی روز سه شنبه در حدود 1.3575 ثابت باقی می ماند.
  • Bostic از فدرال رزرو گفت با توجه به قدرت اقتصاد ایالات متحده هیچ فوریتی برای کاهش نرخ بهره وجود ندارد.
  • انتظار می رود بانک مرکزی در نشست ژوئن خود در روز چهارشنبه، نرخ بهره را 5 درصد نگه دارد.

جفت USD/CAD در ساعات اولیه معاملات آسیایی در روز سه شنبه زیر مرز 1.3600 باقی می ماند. بانک کانادا (BoC) تصمیم نرخ بهره را در روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد، بدون اینکه انتظار تغییری در نرخ وجود داشته باشد. در همین حال، کاهش قیمت نفت بر Loonie فشار می آورد و از جفت USD/CAD حمایت می کند. در زمان انتشار، این جفت در 1.3575 معامله می شود، بدون تغییر در روز.

انتظار می رود فدرال رزرو (فدرال رزرو) در نشست ماه مارس خود، نرخ بهره را در محدوده 5.25 تا 5.5 درصد حفظ کند. بازار مالی در اولین کاهش نرخ در ماه ژوئن قیمت گذاری کرده است، اما اگر نرخ تورم یا دستمزدها به پیش بینی ها ادامه دهند، ممکن است تغییر کند. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو روز دوشنبه گفت که بانک مرکزی تحت فشار فوری برای کاهش نرخ بهره با توجه به اقتصاد و بازار کار شکوفا نیست.

از سوی دیگر، بانک مرکزی کانادا (BoC) به طور گسترده انتظار می رود نرخ بهره اصلی خود را در روز چهارشنبه روی 5.0 درصد نگه دارد. سرمایه گذاران برای اولین بار در ماه ژوئن برای کاهش نرخ بهره 80 درصد قیمت گذاری کرده اند. کنفرانس مطبوعاتی ممکن است نکاتی را در مورد زمان کاهش نرخ بهره ارائه دهد. اظهارات ناب رئیس بانک مرکزی می تواند فشار فروش بر دلار کانادا (CAD) وارد کند.

بازیگران بازار بر روی PMI خدمات ISM ایالات متحده تمرکز خواهند کرد که تخمین زده می شود از 53.4 در ژانویه به 53.0 در فوریه کاهش یابد. در اواخر این هفته، شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سنا، رویدادی از نزدیک در آستانه برگزاری لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه خواهد بود.

منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-holds-below-the-13600-barrier-eyes-on-boc-rate-decision-202403050033