USD/CAD در بحبوحه موضوع ریسک گریزی قیمت ها را در حدود 1.3500 می یابد، نفت قصد دارد 80.00 دلار را بازپس گیرد.

جفت USD/CAD پس از سقوط به نزدیک 1.3500 در اوایل جلسه آسیایی، علاقه خرید را احساس کرد. دارایی Loonie قوی شده است زیرا موضوع ریسک گریزی در میان نوسانات در یک هفته جشن در حال افزایش است. این عمده پس از نمایش یک حرکت نزولی عمودی در روز سه‌شنبه، با حمایت از دلار کانادا، نشانه‌هایی از بازگشت را نشان داد.

در جبهه ایالات متحده، توماس ام. مرتنز، محققی از دپارتمان تحقیقات اقتصادی بانک فدرال رزرو (فدرال رزرو) سانفرانسیسکو با پیش بینی رکود بر اساس سری های زمانی کلان اقتصادی، به ویژه نرخ بیکاری بیکار، ارائه کرد. او اشاره کرد که در حال حاضر هیچ پیش‌بینی‌کننده‌ای حاکی از رکود اقتصادی آینده در دو فصل آینده نیست. و نرخ بیکاری در حال حاضر نشانه رکود قریب الوقوع نیست.

  • USD/CAD پس از نزول به زیر 1.3500 تلاش کرده است تا بهبود یابد، زیرا روحیه ریسک-off مجدداً کشش را به دست آورده است.
  • قیمت‌های ثابت‌تر نفت به دلیل نگرانی‌های فزاینده عرضه به دلیل ممنوعیت عرضه نفت توسط روسیه، از دلار کانادا حمایت کرده است.
  • بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا در بحبوحه موضوع ریسک گریزی به نزدیک 3.85 درصد افزایش یافته است.
در همین حال، موضوع ریسک گریزی که توسط بازارهای غیر نقدشونده به دلیل هفته تعطیل هدایت می شود، بر اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تأثیر می گذارد. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک 3.85 درصد رسیده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-finds-bids-around-13500-amid-risk-aversion-theme-oil-aims-to-recapture-8000-202212272317

در میان در دسترس نبودن محرک های محکم برای حرکت های تعیین کننده در بازار ارز، مشخصات ریسک بسیار مبهم است. همچنین، کاهش محدودیت‌های قرنطینه برای مسافران ورودی در چین نتوانست حال بازار را بهبود بخشد. S&P500 در روز سه‌شنبه تحت فشار باقی ماند زیرا سهام‌های آگاه از فناوری با گرمای شدید مواجه شدند. شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از ناکامی در عبور از مقاومت حیاتی 104.00، در حدود 103.80 چرخش کرد.

نگرانی های عرضه نفت پس از امضای فرمانی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، فروش نفت روسیه را به کشورهایی که سقف قیمت نفت را اعمال کرده اند، ممنوع می کند، تشدید شد.

دلار کانادا به دلیل افزایش قیمت نفت مورد توجه قرار گرفت. قیمت‌های آتی وست تگزاس اینترمدیت (WTI) اندکی کاهش یافته است، اما مسیر صعودی خود را از سر گرفته‌اند و انتظار می‌رود مقاومت بحرانی 80.00 دلاری ناشی از نگرانی‌های فزاینده عرضه و پیشرفت چین به سمت بازگشایی اقتصاد علیرغم افزایش موارد کووید، دوباره به دست بیاورند.