USD/CAD در بحبوحه افت دلار آمریکا و قیمت نفت، در اواسط دهه 1.3100، رگه زیان چهار روزه را چاپ کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-prints-four-day-losing-streak-around-mid-13100s-amid-sluggish-us-dollar-oil-price-202307200307

در جاهای دیگر، به نظر می‌رسد نگرانی‌های تازه از کشمکش‌های ایالات متحده و چین، ناشی از اظهارات دیپلمات چین و حرکت مجلس نمایندگان ایالات متحده در مورد سرمایه‌گذاری‌های خروجی و تراشه‌های هوش مصنوعی، اخیراً خرس‌های USD/CAD را برانگیخته است.

با نگاهی به آینده، سرنخ های شغلی و مسکن ردیف دوم از ایالات متحده و کانادا ممکن است معامله گران درون روزی جفت USD/CAD را در آستانه نشست خرده فروشی کانادا در روز جمعه و جلسه سیاست پولی کلیدی فدرال رزرو (فدرال رزرو) در هفته آینده سرگرم کند. شایان ذکر است که عناوین پیرامون فدرال رزرو و چین نیز حرکت های کوتاه مدت جفت لونی را هدایت می کنند و ارزش مشاهده دارند.

تحلیل تکنیکال

علیرغم ضعف اخیر جفت USD/CAD، شکل گیری مثلث صعودی سه هفته ای که در حال حاضر بین 1.3110 و 1.3205 است، فروشندگان را در میان RSI ثابت و سیگنال های کند MACD به چالش می کشد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در طول روز 0.25 درصد کاهش می یابد تا رقم 100.00 دور را مجدداً آزمایش کند، در حالی که از پایین ترین سطح از آوریل 2022 به بعد بازگشتی دو روزه به دست آورد. با این کار، دلار آمریکا داده های نزولی روز قبل مسکن ایالات متحده و نگرانی های متفاوت در مورد فدرال رزرو و همچنین خوش بینی آمریکا را توجیه می کند.

از سوی دیگر، نفت خام WTI همچنان در نزدیکی 75.40 دلار بلاتکلیف باقی می‌ماند، زیرا پس از بازگشت از بالاترین سطح یک هفته‌ای روز قبل، برای مسیرهای واضح تلاش می‌کند. آخرین انفعال طلای سیاه همچنین می تواند به دوگانه بین کاهش موجودی کمتر از حد انتظار و کاهش دلار آمریکا مرتبط باشد.

خرس های USD/CAD عقب نشینی دلار آمریکا از بالاترین سطح هفتگی را در بحبوحه کاهش قیمت نفت در اوایل صبح پنجشنبه در اروپا تشویق می کنند. با این حال، جفت Loonie برای چهارمین روز متوالی به حدود 1.3145 سقوط می کند، پس از تجدید پایین ترین سطح هفتگی با رقم 1.3133. با انجام این کار، این مظنه بازگشت ستاره ای جمعه را از پایین ترین سطح از سپتامبر 2022 تثبیت می کند.

لازم به ذکر است که نگرانی‌های متفاوت در مورد حرکت فدرال رزرو (فدرال رزرو) در سال 2023، حتی با تایید افزایش نرخ بهره در ماه جولای، در تضاد با تمایل تندروانه بانک مرکزی کانادا (BoC) برای امیدوار نگه داشتن خرس‌های USD/CAD است.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD همچنان در پایین ترین حد هفتگی تحت فشار باقی می ماند و جهش روز جمعه از پایین ترین حد 10 ماه گذشته را معکوس می کند.
  • دلار آمریکا دو روزه بهبود یافت، قیمت نفت همچنان کند باقی می‌ماند، زیرا احساسات بازار به دلیل ترکیبی از فدرال رزرو، اخبار چین کاهش می‌یابد.
  • با نزدیک شدن خرس‌ها به پایین‌ترین سطح سالانه، داده‌های اشتغال ردیف دوم، مسکن از ایالات متحده و کانادا به دنبال جهت‌های روشن هستند.

مجوزهای ساختمانی ایالات متحده در ماه ژوئن نسبت به افزایش قبلی 5.6% (تجدیدنظر شده) 3.7% کاهش یافت، در حالی که شروع مسکن نیز 8.0% برای دوره مذکور از 15.7% اصلاح شده قبلی کاهش یافت. اگرچه رشد آهسته‌تر خرده‌فروشی ایالات متحده برای ژوئن در تضاد با جزئیات امیدوارکننده برای دفاع از فدرال رزرو در بالا نگه داشتن نرخ‌ها برای مدت طولانی‌تر و همچنین کمک به اعلام افزایش 0.25 درصدی نرخ در ماه جولای بود. همین امر باعث جهش اصلاحی دلار آمریکا از پایین ترین سطح 15 ماهه در روز سه شنبه شد و به دفاع از بهبودی در روز چهارشنبه، قبل از آخرین عقب نشینی کمک کرد.