USD/CAD به سودهای خفیف بالای 1.3200 چسبیده است زیرا دلار آمریکا، WTI حرکات اخیر را با احساسات متفاوت کاهش می دهد.

USD/CAD در بحبوحه بازارهای کساد در اوایل جمعه، در پایین‌ترین سطح از سپتامبر 2022، که روز قبل مشخص شد، افزایش‌های جزئی را نشان می‌دهد. با انجام این کار، جفت Loonie پس از بیشترین سقوط در دو هفته در روز قبل، زخم های خود را نزدیک به 1.3225 لیسید.

از سوی دیگر، توقف جنگ‌طلبانه فدرال رزرو نتوانست تحسین‌های بیشتری را کسب کند، زیرا آخرین داده‌های ایالات متحده متفاوت به نظر می‌رسند. با این حال، رشد خرده‌فروشی ایالات متحده 0.3٪ برای ماه می در مقابل -0.1٪ مورد انتظار و 0.4٪ قرائت قبلی افزایش یافته است، در حالی که قرائت های اصلی، میانگین فروش خرده فروشی سابق خودرو، 0.1٪ پیش بینی بازار برای ماه مذکور، در مقایسه با 0.4٪ مطابقت دارد. قبل در همین حال، شاخص تولید فدرال رزرو فدرال نیویورک در ماه ژوئن به 6.6 در مقایسه با پیش بینی های 15.1- و 31.8- قبل از آن جهش کرد، در حالی که شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا از 10.4- قبل و در مقایسه با پیش بینی های بازار 14- به 13.7- برای ماه مذکور کاهش یافت. در همین راستا، تولید صنعتی ایالات متحده در ماه مه به -0.2 درصد در برابر 0.1 درصد تخمین زده شده و 0.5 درصد قبل کاهش می یابد، در حالی که Initial Jobless Claims ارقام اصلاح شده رو به بالا 262 هزار نفر را برای هفته منتهی به 9 ژوئن در مقابل 249 هزار مورد پیش بینی شده دوباره چاپ می کند.

در جاهای دیگر، نگرانی های متفاوت در مورد چین و یک تقویم سبک، پس از مشاهده تصمیم بانک مرکزی ژاپن (BoJ) باعث بهبود قیمت نفت خام WTI شد.

در همین حال، تاپ های علامت گذاری شده در جولای و سپتامبر 2022، در حدود منطقه 1.3220-05، برای فروشندگان جفت Loonie یک مهره سخت به نظر می رسد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-clings-to-mild-gains-above-13200-as-us-dollar-wti-pare-recent-moves-with-mixed-feelings-202306160449

جدای از بازارهای پرخطر، آخرین انفعال قیمت‌ها نیز می‌تواند به نگرانی‌های متفاوت در مورد بانک کانادا (BoC) و فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) مرتبط باشد.

در حالی که BoC بازارها را با افزایش نرخ در هفته گذشته غافلگیر کرد، تعداد مشاغل در کانادا پس از آن سیاست‌گذاران را ناامید کرد.

با نگاهی به آینده، فروش عمده فروشی کانادا در ماه آوریل، قرائت های اولیه شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده (CSI) و انتظارات تورمی پنج ساله در ماه ژوئن برای مشاهده جهت های روشن مهم هستند. با این حال، توجه زیادی به شهادت جروم پاول رئیس فدرال رزرو در هفته آینده معطوف خواهد شد، به ویژه پس از آخرین شکست در متقاعد کردن هاوس.

تحلیل فنی

با شرایط RSI بیش از حد فروش، USD/CAD ممکن است شاهد یک جهش اصلاحی به سمت پایین فوریه در حدود 1.3265 باشد. با این حال، خریداران کمتر احتمال دارد که کنترل خود را دوباره به دست بگیرند، مگر اینکه شاهد بسته شدن روزانه فراتر از پایین ترین سطح ماهانه قبلی 1.3315 باشند.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD از پایین ترین سطح در 9 ماه گذشته جهش می کند، اما حرکت بهبودی فاقد شتاب صعودی است.
  • احساسات مختلط، عدم اعتقاد به واگرایی فدرال رزرو در مقابل بانک مرکزی، معامله گران جفت لونی را مشکل می کند.
  • آمارهای سطح متوسط ​​از ایالات متحده، کانادا به دنبال مسیرهای روشن هستند، شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو هفته آینده، کلید اصلی است.

در مقابل این پس‌زمینه، شاخص دلار آمریکا (DXY) نزدیک به 102.20-30 سقوط کرد در حالی که تلاش می‌کرد تا بزرگترین زیان روزانه سه ماه اخیر را کاهش دهد، در حالی که نفت خام WTI نزدیک به بالاترین سطح یک هفته‌ای بود که در زمان انتشار به طور ملایم نزدیک به 70.70 دلار عرضه شد.