USD/CAD به سمت 1.3500 حرکت می کند، زیرا مسائل مربوط به سقف بدهی ایالات متحده بیشتر به تاخیر می افتد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-marches-towards-13500-as-us-debt-ceiling-issues-delay-further-202305162217

هنگامی که مذاکرات بین کاخ سفید و رهبران جمهوری خواه بدون نتیجه سازنده به پایان رسید، جفت USD/CAD یک بهبودی شکل V را از نزدیک به حمایت سطح گرد 1.3400 نشان داد. رویترز گزارش داد که این دیدار در شرایطی خوشبینانه و غیرمنتظره به پایان رسید، زیرا مک کارتی که از دیدار با بایدن و دیگر رهبران کنگره بیرون آمد، گفت: “امکان دستیابی به توافق تا پایان هفته وجود دارد.”


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD قصد دارد مقاومت بحرانی 1.3500 را در بحبوحه تأخیر در تصویب سقف بالاتر بدهی ایالات متحده به دست آورد.
  • شاخص USD علیرغم ضعیف‌تر از پیش‌بینی داده‌های خرده‌فروشی ماهانه ماهانه ایالات متحده، به شدت بازگشت.
  • بازگشت تورم در کانادا ممکن است بانک کانادا (BoC) را مجبور کند تا در سیاست نرخ بهره خنثی خود در آینده تجدید نظر کند.
معاملات آتی S&P500 در نشست آسیایی افزایش هایی را نشان می دهد زیرا فدرال رزرو (فدرال رزرو) به احتمال زیاد سیاست نرخ بهره را در ماه ژوئن ثابت نگه دارد. در بحبوحه تأخیر بیشتر برای یک نتیجه فوری از مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده، جو کلی بازار محتاطانه شده است.

در مقابل دلار کانادا، ارقام تورم پایدار بوده است. سرفصل سالانه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) (آوریل) به 4.4% رسید، بالاتر از اجماع 4.1% و انتشار قبلی 4.3%. در حالی که تورم اصلی بین برآوردهای 3.9% و انتشار قبلی 4.3% در 4.1% کاهش یافت. این ممکن است بانک کانادا (BoC) را مجبور کند که در سیاست نرخ بهره خنثی خود در آینده تجدید نظر کند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) نشانه‌هایی از انقباض نوسانات را در حدود 102.70 نشان می‌دهد و انتظار می‌رود سودهای بیشتری را در آینده اضافه کند. در روز سه‌شنبه، علیرغم ضعیف‌تر از پیش‌بینی داده‌های خرده‌فروشی ماهانه ایالات متحده (آوریل)، شاخص دلار به شدت بازگشت. داده های اقتصادی با سرعت کمتری در 0.4٪ در برابر تخمین 0.7٪ افزایش یافت. یک انبساط خفیف برای تأثیرگذاری بر انتظارات برای یک سیاست پولی ثابت کافی نیست، اما به شدت از نگه داشتن نرخ های بهره در آینده حمایت نمی کند.