USD/CAD به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته با افزایش اندک دلار، افزایش قیمت نفت افزایش می یابد


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD برای دومین روز متوالی بالاتر می رود و در روز پنجشنبه به بالاترین سطح سه هفته ای خود می رسد.
  • چشم‌انداز جنگ‌طلبانه فدرال‌رزرو، همراه با لحن ریسک ملایم‌تر، به نفع دلار آمریکا و حمایت مالی است.
  • افزایش قیمت نفت خام می‌تواند زیربنای Loonie باشد و پیش از داده‌های کلان ایالات‌متحده، افزایش‌ها را محدود کند.

فعالان بازار اکنون مشتاقانه منتظر سند اقتصادی ایالات متحده هستند – شامل گزارش ADP در مورد اشتغال در بخش خصوصی، ادعاهای معمول هفتگی اولیه بیکاری، PMI خدمات ISM و داده های بازگشایی های شغلی JOLTS. جدای از این، بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک گسترده تر، تقاضای دلار را افزایش می دهد. این امر، همراه با پویایی قیمت نفت خام، باید به ایجاد فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت در حدود جفت دلار آمریکا/کادر کانادا قبل از انتشار داده‌های شغلی ماهانه مهم از کانادا و ایالات متحده، که قرار است در روز جمعه منتشر شود، کمک کند.

سطوح فنی برای تماشا

دلار آمریکا (USD) به سودهای هفتگی خود می افزاید و به خوبی توسط چشم انداز تندرو فدرال رزرو (فدرال رزرو) حمایت می شود، که به نوبه خود، به عنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته می شود که به عنوان باد عقب برای جفت USD/CAD عمل می کند. بانک مرکزی ایالات متحده، در نشست سیاستی خود در ژوئن، برای ارزیابی تأثیر 10 افزایش نرخ بهره قبلی، توقف موقت را انتخاب کرد، اگرچه صورتجلسه‌های منتشر شده در روز چهارشنبه حاکی از احتمال بیشتر تشدید سیاست‌ها بود. در واقع، تقریباً همه اعضا از از سرگیری افزایش نرخ بهره در نشست آتی حمایت کردند، زیرا تورم به طور غیرقابل قبولی بالاست.

جفت USD/CAD برای دومین روز متوالی در روز پنجشنبه مقداری خرید را جذب می‌کند و در طول جلسه آسیایی به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر دست می‌یابد، که گاوها اکنون در انتظار حرکتی پایدار فراتر از علامت 1.33000 قبل از شرط‌بندی جدید هستند.

چشم انداز تشدید بیشتر سیاست ها توسط فدرال رزرو منجر به افزایش شدید یک شبه بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شد که در کنار ریسک به طور کلی ضعیف تر، بیشتر به نفع گرین بک امن بود. انتشار ناامیدکننده داده های خدمات از چین در روز چهارشنبه، نگرانی ها در مورد رکود اقتصادی جهانی را تشدید کرد. جدای از این، خطر بالقوه تشدید بیشتر در مناقشه تجاری بین چین و ایالات متحده – بزرگترین اقتصادهای جهان – اشتهای سرمایه گذاران را برای داشتن دارایی های خطرناک تر کاهش می دهد.

چین محدودیت‌های صادراتی دو فلز را – که به طور گسترده در نیمه‌رساناها، وسایل نقلیه الکتریکی و صنایع پیشرفته استفاده می‌شود – به ایالات متحده معرفی کرد. این اقدام ناگهانی به عنوان پاسخی به تلاش‌های ایالات متحده برای محدود کردن پیشرفت‌های فناوری چین در نظر گرفته می‌شود و ممکن است باعث اختلال بیشتر در تجارت جهانی شود. این تأثیر خود را بر احساسات ریسک جهانی می گذارد و برخی جریانات بهشتی را به سمت دلار سوق می دهد. گفته می‌شود، قیمت‌های صعودی نفت خام زیربنای Loonie مرتبط با کالا است و می‌تواند به عنوان یک باد مخالف برای جفت USD/CAD، حداقل در حال حاضر، عمل کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-refreshes-three-week-high-on-modest-usd-strength-bullish-oil-prices-cap-gains-202307060139