USD/CAD با تقویت مجدد دلار آمریکا به بالای 1.3600 بازمی گردد

USD/CAD در جلسه اروپا در روز سه شنبه به دنبال افت به سمت 1.3500 در اوایل روز، شتاب صعودی را جمع کرد و از 1.3600 فراتر رفت. در زمان انتشار، USD/CAD با 0.4% افزایش در روز به 1.3625 رسید.

با بازگشت فعالان بازار از تعطیلات سال نو در اوایل روز سه شنبه، نوسانات بازار افزایش یافت و دلار آمریکا با وجود بهبود حال و هوای بازار، شروع به برتری از رقبای خود کرد.

  • USD/CAD در اوایل جلسه اروپا در روز سه شنبه افزایش یافت.
  • شاخص دلار آمریکا رشد روزانه قوی را نزدیک به 104.50 نشان می دهد.
  • WTI همچنان در محدوده محدود کمی بالاتر از 80 دلار در نوسان است.

در همین حال، بشکه وست تگزاس اینترمدیت در کانالی محدود در حدود 80.00 دلار نوسان می کند و به ارزش دلار آمریکا اجازه می دهد تا حرکت این جفت ارز را هدایت کند. معامله گران در تلاشند تا دریابند که چگونه گام های بازگشایی چین بر چشم انداز تقاضای انرژی تأثیر می گذارد.

سطوح فنی برای تماشا

شاخص دلار آمریکا که عملکرد دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی خود را دنبال می کند، آخرین بار با 1.1% افزایش در روز در 104.60 مشاهده شد. مشخص کردن کاتالیزور تقویت مجدد دلار دشوار است زیرا بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا بیش از 2 درصد کاهش یافته است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده بیش از 1 درصد افزایش یافته است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-recovers-above-13600-on-renewed-us-dollar-strength-202301031017

در نیمه دوم روز، S&P Global نظرسنجی PMI تولید دسامبر برای کانادا و ایالات متحده را منتشر خواهد کرد. از آنجایی که داده های PMI ایالات متحده یک تجدید نظر خواهد بود، واکنش بازار به PMI کانادا احتمالاً این اقدام را هدایت می کند.

به نظر می رسد که قدرت دلار آمریکا بر پایه گسترده ای به تقویت این جفت ارز قبل از انتشار داده های PMI تولیدی از کانادا و ایالات متحده کمک می کند.