USD/CAD با افزایش قدرت کلی دلار آمریکا و کاهش قیمت نفت به بالای 1.3770 صعود کرد

در بخش کانادایی، شروع مسکن در سپتامبر 11 درصد افزایش یافت که بالاترین سطح در 10 ماه گذشته است. SAAR شروع مسکن 299,589 واحد در ماه گذشته از 270,397 افزایش یافته است. با وجود اینکه داده‌ها مثبت است، نظرسنجی بانک مرکزی کانادا (BoC) نشان داد که شرکت‌ها انتظارات تورمی خود را در سه ماهه سوم تجدید نظر کرده‌اند، اگرچه تورم بلندمدت بر روی هدف بانک مرکزی کانادا ثابت مانده است.

تحلیلگران TD Securities در حال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا هستند. آن‌ها خاطرنشان کردند: «در حالی که بانک می‌تواند از اینکه انتظارات تورمی بلندمدت بی‌ثبات نشده است، احساس راحتی کند، ما انتظار نداریم که آنها در بحبوحه فرسایش بیشتر به اقدامات کوتاه‌مدت و فشارهای مداوم قیمت‌ها، به‌ویژه در پرتو اظهارات تندروهای اخیر، مسیر خود را تغییر دهند. از فرماندار مکلم ما فکر می‌کنیم این گزارش از حرکت 50 واحدی در ماه اکتبر حمایت می‌کند، اما لفاظی‌های اخیر BoC به وضوح نشان می‌دهد که حرکت 75 واحدی در بازی وجود دارد.

سطوح فنی کلیدی USD/CAD

در همین حال، شاخص دلار آمریکا، معیاری برای افزایش ارزش دلار در برابر شش ارز، 0.06 درصد افزایش یافت و به 112.132 رسید، که زیربنای USD/CAD است. در همین حال، WTI 3.30 درصد سقوط کرد و قیمت نفت خام ایالات متحده به 82.86 دلار PB رسید که یک باد آخر برای بزرگ‌ترین کشور است.

  • USD/CAD به دلیل ریسک پذیری و کاهش قیمت نفت، قیمت 1.3770 را طی می کند.
  • تولید صنعتی سپتامبر ایالات متحده به طرز شگفت انگیزی از برآوردها فراتر رفت، اگرچه شاخص تولید فدرال رزرو نیویورک در روز دوشنبه برای سومین ماه کاهش یافت.
  • علیرغم چرخه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی کانادا، شروع مسکن در کانادا به بالاترین سطح خود در تقریبا یک سال گذشته رسید.

روحیه سرمایه گذاران خوش بین است و اشتهای آنها را برای دارایی های درک شده از ریسک بهبود می بخشد. با این حال، در مورد USD/CAD، کاهش قیمت نفت خام، لونی را در حالت تدافعی در مقابل دلار آمریکا نگه می‌دارد. تولید صنعتی مثبت ایالات متحده در ماه سپتامبر که برای سومین ماه متوالی بهبود یافته بود، پشتوانه دلار آمریکا بود.

رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، یکی از اخبار منتشر شده دیر هنگام بود، که گفت فدرال رزرو نمی تواند تمام مشکلاتی که باعث تورم واقعی می شود را حل کند.

فدرال رزرو گزارش داد که تولیدات تولیدی 0.4 درصد در ماه گذشته جهش کرد که بالاتر از 0.2 درصد برآوردهای اقتصاددانان مورد نظرسنجی رویترز است. با توجه به ظرفیت، استفاده از 2 امتیاز افزایش یافت، از 80٪ به 80.3٪. اگرچه تولیدات تولیدی بهتر از حد انتظار بود، اما شاخص امپراتوری فدرال نیویورک روز دوشنبه برای سومین ماه متوالی کاهش یافت، با این نظرسنجی که نشان می‌دهد کسب‌وکارها نسبت به چشم‌انداز اقتصادی آینده بدبین هستند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-climbs-above-13770s-on-overall-us-dollar-strength-falling-oil-prices-202210181919

USD/CAD برخی از زیان های روز دوشنبه خود را کاهش داد و پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 1.3657، زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه، دوباره به بالای رقم 1.3700 صعود کرد، اما همانطور که با افزایش سهام ایالات متحده نشان می دهد، در بحبوحه انگیزه ریسک پذیری کمی بهبود یافت. در زمان نگارش این مقاله، USD/CAD با 0.43 درصد افزایش در 1.3774 معامله می شود.

USD/CAD از زیر 1.3700 به دلیل کاهش قیمت نفت و مقداری تقویت دلار آمریکا صعود کرد.