USD/CAD بالاتر از 1.3650 قبل از سخنرانی BoC Macklem، داده های CPI ایالات متحده افزایش یافت

  • همانطور که فدرال رزرو نیویورک گزارش داد، انتظارات تورمی در ایالات متحده کاهش یافت.
  • معامله گران USD/CAD به سخنرانی تیف ماکلم، رئیس بانک مرکزی کانادا چشم دوخته اند.
  • پیش بینی می شود که شاخص قیمت مصرف کننده در ایالات متحده کاهش یابد که بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد.

در این بین، انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) می تواند یک شاخص مهم برای تعیین مسیر USD/CAD باشد. با پیش‌بینی کاهش از 7.7 درصد به 7.3 درصد و پیش‌بینی کاهش CPI اصلی از 6.3 درصد به 6 درصد، هر دو با سرعت سالانه، اگر نتایج حاکی از کاهش شرایط تورم باشد، ممکن است منجر به کاهش قدرت بیشتر دلار در مقایسه شود. با همتای خود، دلار کانادا (CAD).

در همین حال، شاخص دلار آمریکا، که عملکرد دلار آمریکا را در برابر سبدی از همتایان دنبال می‌کند، 0.25 درصد افزایش یافت و به 105.198 رسید که زیربنای بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده است.

USD/CAD در طول روز در میان انگیزه ریسک مثبت باقی می ماند، پیش از سخنرانی تیف مکلم در حوالی ساعت 20:40 به وقت گرینویچ، پیش از گزارش تورم مهم در ایالات متحده (ایالات متحده)، در حالی که فدرال رزرو (فدرال رزرو) آخرین دوره پولی است. نشست سیاست گذاری 2022 به پایان می رسد. همچنین انتظارات تورمی افشا شده توسط فدرال رزرو نیویورک کاهش یافت که می تواند مقدمه ای برای گزارش روز سه شنبه باشد. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CAD در 1.3657 معامله می شود.

بر اساس گزارش فدرال رزرو نیویورک، انتظارات تورمی کاهش یافت

گذشته از این، در سمت کانادایی، بانک کانادا (BoC) در آخرین نشست سیاست پولی خود، نرخ بهره را با 50 واحد افزایش به 4.25 درصد رساند. همانطور که رویترز گزارش کرده است، معاملات آتی بازار پول انتظار دارد که بانک مرکزی آمریکا در 25 ژانویه به میزان کمتری 25 واحد در ثانیه افزایش یابد. در حدود ساعت 20:40 به وقت گرینویچ، ماکلم، فرماندار بانک مرکزی آمریکا، که میزبان یک گفتگوی جانبی درباره چشم انداز اقتصادی است، خواهیم شنید. ما به دنبال لحنی مشابه با گزارش پیشرفت اقتصادی هفته گذشته هستیم.

سطوح فنی کلیدی USD/CAD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-grinds-higher-above-13650-ahead-of-boc-macklem-speech-us-cpi-data-202212121939وال استریت قرار است جلسه روز دوشنبه را مثبت به پایان برساند. آخرین اطلاعات منتشر شده توسط فدرال رزرو نیویورک نشان می دهد که انتظار می رود انتظارات تورمی خانوارها در 12 ماه آینده به 5.2 درصد کاهش یابد که نسبت به نوامبر 5.7 درصد کاهش یافته است.