S&P 500 Futures علیرغم سودهای وال استریت عقب نشینی کرد، بازدهی با تشدید اضطراب قبل از تورم مشاهده شد

S&P 500 Futures در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشد، زیان ملایمی را در حدود 4050 نشان می‌دهد، از بالاترین سطح یک هفته‌ای که روز قبل ثبت شده بود عقب نشینی کرد، در حالی که عملکرد خوش‌بینانه وال استریت را نادیده گرفت. از سوی دیگر، بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده پس از اذیت کردن خریداران اوراق در روز قبل، افزایش یافت. با این اوصاف، بازدهی خزانه‌داری 10 ساله و دو ساله آمریکا با پایان دادن به جلسه معاملاتی آمریکای شمالی به ترتیب حدود 3.57 و 4.10 درصد، اولین کاهش روزانه خود را در سه روز گذشته ثبت کرد و تا زمان مطبوعات به همان سطح رسید.

علاوه بر این، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) آمادگی خود را برای افزایش بیشتر نرخ بهره نشان داد، اما کاترین مان، سیاست‌گذار BOE، چالش‌هایی را برای بانک مرکزی بریتانیا برای انجام وظایف خود در نیمه دوم سال مطرح کرد و موانع بیشتری را برای پیشروی شاهین‌ها مطرح کرد.

در همین حال، تهدیدات هسته‌ای روسیه و کره شمالی به کشمکش‌های آمریکا و چین می‌پیوندند تا در میان تقویمی سبک در آسیا، بر روی نمایه ریسک تأثیر بگذارند.

با نگاه به آینده، خوانش های اولیه شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده (HICP) برای آلمان و جزئیات مربوط به هزینه مصرف شخصی اصلی سه ماهه چهارم (Q4) ایالات متحده (PCE) برای بازیگران بازار مهم خواهد بود. با این حال، باید توجه زیادی به سرنخ های بانکی و تورم شود.

در پشت صحنه ممکن است آخرین اظهارات مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو)، بانک مرکزی اروپا (ECB)، بانک انگلستان (BoE) و بانک کانادا (BoC) توجه زیادی را به خود جلب کند، زیرا اکثر آنها تردیدهایی را در مورد بیشتر ایجاد می کنند. افزایش نرخ علیرغم به نظر می رسد شاهین. همچنین برای آزمایش وضعیت ریسک‌پذیری قبلی بازار، گفتگوها درباره کاهش درد تورم و مشکلات ژئوپلیتیکی است، تا نگرانی پیش از داده‌های کلیدی این هفته را فراموش نکنید.


اشتراک گذاری:

  • به نظر می رسد که مشخصات ریسک نامشخص است زیرا معامله گران منتظر سرنخ های کلیدی تورم از اروپا و ایالات متحده هستند.
  • مقامات کلیدی بانک مرکزی آمادگی خود را برای اقدام نشان می‌دهند، در حالی که کمتر جنگ طلب به نظر می‌رسند.
  • ترس های ناشی از چین، روسیه و کره شمالی بر احساسات در میان تقویم سبک در آسیا تأثیر می گذارد.
  • داده های سطح دوم ایالات متحده، HICP آلمان به جهت های روزانه چشم دوخته است.
در همین راستا، تونی گراول، معاون بانک مرکزی آمریکا، روز چهارشنبه گفت که BOC آماده است تا در صورت استرس شدید در سطح بازار وارد عمل شود و از سیستم مالی حمایت نقدینگی کند.

علاوه بر این، ایزابل اشنابل، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا، روز چهارشنبه گفت که تورم اساسی در منطقه یورو ثابت شده است و از این رو از تعصب جنگ طلبانه همتایان خود دفاع می کند.

همچنین بخوانید: فارکس امروز: DXY با وجود ریسک پذیری بهبود می یابد. تمرکز روی داده های تورم است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/sp-500-futures-retreat-despite-wall-streets-gains-yields-seesaw-as-pre-inflation-anxiety-escalates-202303300149

با مشاهده پایان نامطلوب چهارشنبه، احساسات بازار در اوایل روز پنج‌شنبه ضعیف باقی می‌ماند و به سمت خرس‌های اواخر وقت حرکت می‌کند.

باید توجه داشت که خوش بینی پیرامون بخش فناوری و بانکداری به بازیگران بازار اجازه می دهد تا نسبت به اعداد تورم بالای اروپا و ایالات متحده امیدوار باقی بمانند.

با شروع از جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که پیش بینی هایی را برای افزایش نرخ بهره در سال 2023 نشان داد، که به نوبه خود مذاکرات در مورد چرخش سیاست را به عقب انداخت و به نفع دلار آمریکا بود. با این حال، معاون نظارت، مایکل بار گفت: “ما به بررسی داده های دریافتی و شرایط مالی خواهیم پرداخت تا یک جلسه به جلسه در مورد نرخ ها قضاوت کنیم.”