S&P 500 Futures تلاش می کند تا SOTU رئیس جمهور ایالات متحده بایدن را تشویق کند، حتی با کاهش بازدهی

بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در اولین جلسه مشترک خود در کنگره، از زمانی که جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را در ژانویه به دست گرفتند، آمادگی خود را برای همکاری با آنها برای بهبود آمریکا نشان داد. سیاستگذار همچنین برای حداقل مالیات میلیاردرها فشار می آورد و در عین حال تلاش می کند در صورت تضعیف حاکمیت ایالات متحده توسط کشور اژدها، موضع سختی در قبال چین نشان دهد.

با توجه به اینکه معامله گران در بحبوحه هیچ نکته مثبتی از سخنرانی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده (SOTU) در مورد وضعیت اتحادیه (SOTU) وجود ندارد، مشخصات ریسک در اوایل روز چهارشنبه ضعیف است. افزایش قدرت به بلاتکلیفی بازار می تواند فقدان داده ها/رویدادهای اصلی باشد.

با این حال، S&P 500 Futures زیان ملایمی را نزدیک به 4170 نشان می دهد در حالی که بزرگترین جهش روزانه نزدیک به یک هفته اخیر را نشان می دهد، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده یک روند صعودی سه روزه را تجربه می کند در حالی که از بالاترین سطح یک ماهه در حدود 3.68 درصد عقب نشینی می کند. 3.66٪ تا زمان مطبوعات.

از سوی دیگر، نظرات متفاوت از سوی مقامات فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) و داده های غیر قابل توجه دلار آمریکا را به چالش می کشد. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس (فدرال رزرو) به سی ان ان گفت: “ممکن است مجبور باشیم نرخ ها را برای مدت طولانی تری در سطح بالاتری نگه داریم” و در عین حال اضافه کرد که او رکود اقتصادی را پیش بینی نمی کند. به دنبال آن، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت: «انتظار داشته باشید که سال 2023 سال کاهش قابل توجه تورم باشد،» و همچنین افزود که اگر قرار باشد داده ها قوی تر از حد انتظار به دست آیند، قطعا نرخ ها را بیشتر افزایش می دهد. با این اوصاف، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از معکوس شدن از بالاترین سطح یک ماهه روز قبل، نزدیک به 103.30 کند باقی می ماند.

این قطعه پخش زنده است: وضعیت اتحادیه ایالات متحده 2023: پخش زنده سخنرانی رئیس جمهور جو بایدن – 8 فوریه

بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا قبلاً با گفتن این جمله که «حادثه بالون روابط آمریکا و چین را تضعیف نمی‌کند، تلاش کرد تا ترس از دور دیگری از درگیری‌های چین و آمریکا را کاهش دهد». با این حال، رد درخواست پنتاگون توسط چین، تنش های ژئوپلیتیکی را بالا نگه می دارد و خریداران دلار آمریکا را اذیت می کند. سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه به رویترز گفت: چین درخواست آمریکا برای تماس تلفنی بین لوید آستین وزیر دفاع آمریکا و وی فنگه وزیر دفاع چین را رد کرده است.


اشتراک گذاری:

  • حتی زمانی که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد رای دهندگان آمریکایی را راضی کند، احساسات بازار همچنان مبهم است.
  • SOTU بایدن از حداقل مالیات میلیاردرها حمایت می کند، در مورد چین سخت به نظر می رسد و برای همکاری با جمهوری خواهان خوانش نشان می دهد.
  • تقویم سبک ترکیبی Fedspeak به فروشندگان اوراق قرضه ایالات متحده این امکان را می دهد که نفسی بکشند و بازدهی را ارزیابی کنند.
  • وال استریت با وجود درآمدهای متفاوت، مثبت بسته شد، S&P 500 Futures زیان ملایمی را چاپ کرد.

با نگاهی به آینده، بازارهای جهانی احتمالاً در بحبوحه فقدان داده ها/رویدادهای اصلی، پس از SOTU فعلی، کساد باقی خواهند ماند. با این حال، پس از آخرین گزارش مشاغل و فعالیت های قوی، عقب نشینی دلار آمریکا قانع کننده به نظر نمی رسد، که به نوبه خود می تواند به سیاست گذاران فدرال رزرو اجازه دهد که جنگ طلب باقی بمانند و ریسک اشتها را به چالش بکشند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/sp-500-futures-struggles-to-cheer-us-president-bidens-sotu-even-as-yields-retreat-202302080312