S&P 500 Futures، بازدهی خوش بینی محتاطانه را پیش از تورم ایالات متحده نشان می دهد.

لازم به ذکر است که کاهش انتظارات تورمی نیز زمینه ساز خوش بینی محتاطانه بازار است. با این حال، انتظارات تورمی ایالات متحده به ازای نرخ های تورم سربه سر 5 ساله بر اساس داده های فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED) به پایین ترین سطح از 20 اکتبر کاهش یافت و به 2.53 درصد در مقابل 2.61 درصد قبل رسید. با این حال، انتظارات تورمی کمی گسترده‌تر، کمی ضعیف‌تر باقی ماند، زیرا نرخ تورم سربه‌سر 10 ساله بر اساس داده‌های فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED) به 2.42 درصد کاهش یافت و در عین حال پایین‌ترین سطح هفتگی را بازیابی کرد.

در جاهای دیگر، به نظر می‌رسد که سرفصل‌های پیرامون روسیه نیز به نفع آخرین خوش‌بینی محتاطانه بوده است، زیرا به نظر می‌رسد روسیه از تنها پایتخت منطقه‌ای اوکراین که به تصرف خود درآمده است، یعنی خرسون عقب‌نشینی می‌کند، در حالی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور کمتر احتمال دارد در نشست آتی گروه ۲۰ در بالی شرکت کند. 15 نوامبر.

با این حال، فقدان داده ها/رویدادها و یک تقویم سبک، برای فراموش نشدن بلاتکلیفی در مورد اقدامات بعدی فدرال رزرو، معامله گران را از شاخص قیمت مصرف کننده کلیدی ایالات متحده (CPI) برای اکتبر جلوتر نگه می دارد. اجماع بازار حاکی از آن است که سرفصل‌های CPI ایالات متحده از 8.2% قبل به 8.0% کاهش خواهد یافت، در حالی که CPI مهم‌تر ممکن است تقریباً بدون تغییر در نزدیکی 6.5% در مقایسه با 6.6% قرائت قبلی در ماه اکتبر باقی بماند.

S&P 500 در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشد، 0.20% سود روزانه نزدیک به 3765 را چاپ می‌کند که بیشترین کاهش را در یک هفته داشته است، در حالی که بازدهی 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده روند نزولی دو روزه را حداکثر تا 4.10% متوقف می‌کند. شایان ذکر است که کوپن های اوراق قرضه دو ساله ایالات متحده اولین سود روزانه را تا کنون در سه عدد حدود 4.60% چاپ می کند.

اخیرا، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس (فدرال رزرو) گفت: “ما آنچه را که لازم است انجام دهیم تا تورم به پایین بازگردد.” با این حال، جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک (فدرال رزرو) قبلاً اشاره کرد که انتظارات نسبتاً پایدار تورمی بلندمدت خبر خوبی است. در همین راستا، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند نیز اشاره کرد که مبارزه فدرال رزرو با تورم ممکن است منجر به رکود در اقتصاد ایالات متحده شود، اما این خطری است که فدرال رزرو باید آن را بپذیرد.

لازم به ذکر است که کاهش جزئی در تعداد روزانه کووید در چین، از 1294 به 1133 در سرزمین اصلی، به امید کاهش یافته دموکرات ها برای به دست آوردن سهم عمده قدرت در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده می پیوندد تا به نفع خوش بین ها کمک کند.

اشتهای ریسک همچنان کند و اندکی مثبت است، زیرا معامله گران منتظر اطلاعات کلیدی تورم ایالات متحده در اوایل پنجشنبه هستند. عناوین مختلف پیرامون کاتالیزورهای ریسک کلیدی و آخرین Fedspeak نیز احساسات اخیر را به چالش می کشند.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش CPI اکتبر ایالات متحده: دلار آمریکا در اثر افزایش ریسک ناشی از CPI تضعیف می‌شود


منبع: https://www.fxstreet.com/news/sp-500-futures-yields-portray-cautious-optimism-ahead-of-us-inflation-202211100205

  • در بحبوحه امید به تورم ملایم تر ایالات متحده، که سرفصل های متفاوتی از روسیه و چین وجود دارد، احساسات بازار بهبود می یابد.
  • S&P 500 Futures پس از دو روز روند نزولی، بزرگترین زیان روزانه یک هفته اخیر را کاهش داد.
  • Fedspeak به ترویج نرخ‌های بالاتر ادامه می‌دهد، اما به نظر می‌رسد پیش‌بینی‌های تورم، انتظارات به خوش‌بین‌ها کمک می‌کند.
  • چین گزارش می دهد که کاهش جزئی در موارد کووید وجود دارد، دولت ایالات متحده به بن بست رسیده است.