PMI تولیدی اصلی در ایالات متحده مورد توجه بازارها قرار خواهد گرفت

چاپ تیتر قوی تر، شرط بندی را برای افزایش نرخ بهره بانک فدرال رزرو 25 واحد در اوایل ماه می تقویت می کند. این، به نوبه خود، باید باعث افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شود و به بهبود دلار کمک کند.

شاخص اشتغال تولیدی ISM نیز در چهارمین ماه سال کمی بالاتر و به 47.9 رسیده است، در حالی که شاخص سفارشات جدید برای آوریل 45.5 در مقابل 44.3 مارس پیش بینی شده است.

گزارش PMI تولید ISM برای انتشار در ساعت 14:00 به وقت گرینویچ در 1 می برنامه ریزی شده است. قبل از انتشار کلیدی، دلار آمریکا بازگشت مناسبی را از پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای انجام داد و باعث کاهش اصلاحی جفت یورو/دلار آمریکا به سمت 1.1000 شد. جفت ارز اصلی چهارشنبه گذشته به بالاترین حد خود در 13 ماه گذشته در 1.1096 رسید.

این داده ها به روز رسانی جدیدی را در مورد سلامت بخش تولید ایالات متحده در میان شرایط مالی سخت تر و خطرات رکود فزاینده، به ویژه پس از داده های تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده در سه ماهه اول در روز پنجشنبه ارائه می دهد.

هفته گذشته، حتی اگر رقم تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول ایالات متحده تخمین‌های مربوط به 2.0 درصد QoQ را با حاشیه وسیع 1.1 درصد، مصرف شخصی انعطاف‌پذیر، انباشت موجودی و مولفه تورم بالاتر، توجه سرمایه‌گذاران را جلب کرد و شانس یک چهارم درصد را افزایش داد، فدرال رزرو افزایش نرخ بهره در هفته آینده به 86 درصد. در ابتدای هفته، احتمال افزایش 25 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه می حدود 75 درصد بود.

تحلیلگران TD Securities پیش نمایش مختصری از داده های کلان کلیدی ارائه می دهند و توضیح می دهند:

در میان اجزای فرعی گزارش، تمرکز بر قیمت‌های پرداخت شده خواهد بود، زیرا احساسات تجاری را در مورد تورم آینده منعکس می‌کند. شاخص فرعی قیمت‌های پرداختی تولیدی احتمالاً به رشد بازمی‌گردد و انتظار می‌رود در آوریل 50.4 باشد. در ماه مارس، این گیج روی 49.2 بود.

در ماه مارس، نظرسنجی ISM نشان داد که تمام اجزای فرعی PMI تولیدی آن برای اولین بار در 14 سال گذشته زیر آستانه 50 قرار داشتند. با کاهش سفارش‌های جدید، شاخص کل به پایین‌ترین سطح خود در سه سال اخیر سقوط کرد. تشدید بی امان فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) برای مبارزه با تورم، هزینه های استقراض را افزایش داد و تقاضا برای کالاها را کاهش داد.

Eren Sengezer، سردبیر FXStreet، مروری فنی مختصری از EUR/USD ارائه می‌کند و می‌نویسد: «علی‌رغم عقب‌نشینی‌هایی که در نیمه دوم هفته قبل مشاهده شد، EUR/USD توانسته بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه بماند، در حال حاضر. واقع در 1.0970. در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه کمی بالاتر از 50 می ماند که نشان دهنده عدم فشار نزولی در حال حاضر است.

انتظار می رود مهم ترین PMI تولیدی در ایالات متحده از رقم 46.3 که در ماه مارس ثبت شده بود، اندکی به 47.0 در آوریل افزایش یابد.


اشتراک گذاری:

  • شاخص PMI تولید ISM قرار است از 46.9 به 47.0 برسد و سفارشات جدید بالاتر از 45.5 باشد.
  • شاخص ISM Prices Paid از 49.2 در ماه قبل به 50.4 افزایش یافته است.
  • شاخص مدیران خرید توسط ISM در ساعت 14:00 GMT منتشر خواهد شد.

با این حال، یک گزارش ملایم‌تر می‌تواند به عنوان یک باد مخالف برای شتاب بهبود مداوم دلار عمل کند. کاهش دلار آمریکا ممکن است به دنبال داشته باشد و جفت EUR/USD را به سمت بالاترین سطح سالانه سوق دهد.

شاخص تولید مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) شرایط تجاری در بخش تولید ایالات متحده را نشان می دهد. این یک شاخص قابل توجه از وضعیت کلی اقتصادی در ایالات متحده است. نتیجه بالای 50 برای دلار مثبت (یا صعودی) در نظر گرفته می شود، در حالی که نتیجه زیر 50 منفی (یا نزولی) در نظر گرفته می شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-ism-manufacturing-pmi-april-preview-gloom-persists-despite-expanding-us-economy-202305010700

ارن می افزاید: «اگر خریداران نتوانند از 1.0970 دفاع کنند، ضررهای اضافی به سمت 1.0900 (سطح روانی) و 1.0800 (SMA 50 روزه) ممکن است شاهد باشیم. در صورتی که این جفت ارز بالای 1.1000 تثبیت شود و به استفاده از این سطح به عنوان حمایت ادامه دهد، ممکن است با مقاومت موقت در 1.1050 (سطح ایستا) قبل از هدف قرار دادن بالاترین قیمت های چند ماهه در 1.1100 مواجه شود.

محتوای مربوط به PMI تولید ISM

درباره PMI تولید ISM ایالات متحده

معامله‌گران همچنین به زیرشاخص سفارش‌های جدید آینده‌نگر در نظرسنجی ISM، مؤلفه قیمت‌های پرداختی و معیار اشتغال کارخانه‌ها برای تأثیرات جدید بر چشم‌انداز نرخ بهره فدرال رزرو توجه خواهند کرد. بازارها می توانند قبل از تصمیم بسیار مهم نرخ بهره فدرال رزرو به تغییر موقعیت متوسل شوند که می تواند بر واکنش این جفت ارز به نظرسنجی ISM تأثیر بگذارد.

شاخص اصلی مدیران خرید تولید (PMI) در ایالات متحده توسط مؤسسه مدیریت تامین (ISM) در گزارش کسب و کار، جایی که آخرین نتیجه نظرسنجی کسب و کار تولیدی در آن نمایش داده می شود، در ساعت 14:00 به وقت گرینویچ امروز دوشنبه منتشر خواهد شد.

از گزارش PMI تولید ISM چه انتظاری داریم؟

جدا از داده های اقتصادی ایالات متحده، سرمایه گذاران احساسات گسترده تر بازار را در پیش از اعلامیه های سیاست روز چهارشنبه فدرال رزرو دنبال خواهند کرد.

نظرسنجی‌های منتشر شده نشان می‌دهد که شاخص‌های تولید و خدمات ISM در آوریل پس از کاهش دوگانه آن‌ها در ماه مارس به 46.3 و 51.2 به ترتیب بازگشتی اندک داشته است. ما به دنبال این هستیم که شاخص ISM Manufacturing با اندکی پیشروی به سطحی کمتر وخیم در 47.5 برسد. شاخص خدمات نیز احتمالاً افزایش یافته است، اما به 52.2 رسیده است که نشان دهنده بهبود اندکی در سرعت توسعه این بخش است.

گزارش شاخص مدیران خرید ISM چه زمانی منتشر می شود و چگونه می تواند بر EUR/USD تأثیر بگذارد؟