NZDUSD سودهای هفتگی را ثبت کرد زیرا معامله گران بر تصمیم هفته آینده RBNZ تمرکز کردند

در جبهه ایالات متحده، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل شاخص فعالیت ملی فدرال رزرو شیکاگو، سفارشات خوب بادوام، داده های مسکن، و ادعاهای اولیه بیکاری است. همچنین، مقامات فدرال رزرو بیشتر از سیم‌های خبری عبور می‌کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت NZDUSD: چشم انداز فنی

از نظر داده‌ها، فروش خانه‌های موجود در ایالات متحده در ماه اکتبر با افت خیره‌کننده 5.9 درصدی پایین‌تر از 4.17 درصد افزایش برآورد شده توسط تحلیلگران، سقوط کرد. فروش مسکن از فوریه سال 2022 به دلیل شرایط سخت‌تر پولی فدرال رزرو کاهش یافته است زیرا آنها تلاش می‌کنند تورم سرسختانه بالا را که به حدود 9 درصد رسیده بود، مهار کنند. پس از انتشار، NZDUSD اندکی افزایش یافت، اگرچه به زیر 0.6180 بازگشت، تا روز را با نرخ ارز فعلی به پایان برساند.

معامله گران دلار نیوزیلند بر تصمیم سیاست RBNZ تمرکز کردند

عدم وجود تقویم اقتصادی نیوزلند باعث شد NZD به پویایی دلار و احساسات بازار منحرف شود. در طول نشست آسیایی، شیوع کووید-19 و خطر ژئوپلیتیکی چین، روی رالی قبلی NZDUSD که نتوانست به طور قاطعی سطح روانی 0.6200 را بشکند، سرپوش گذاشت. هفته پیش رو، بورس نیوزیلند شامل تراز تجارت برای ماه اکتبر، خرده فروشی، و نشست سیاست پولی بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) خواهد شد و تحلیلگران انتظار افزایش نرخ بهره را 75 واحد بر ثانیه دارند.

دلار نیوزلند (NZD) پس از رسیدن به بالاترین سطح هفتگی 0.6203، هفته را تقریباً ثابت به پایان رساند. شکست در شکستن دومی، NZD را در معرض فشار فروش نگه می دارد. شایان ذکر است، رقم 0.6200 سه بار مورد آزمایش قرار گرفت و با خروج شاخص قدرت نسبی (RSI) از شرایط اضافه خرید، با هدف کمی پایین‌تر، سقوط به سمت میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA) در 0.6015 در کارت‌ها وجود دارد.

  • اظهارنظرهای جنگ طلبانه مقامات فدرال رزرو، دلار آمریکا را تقویت کرد، به جز در برابر دلار نیوزیلند.
  • فروش خانه های موجود در ایالات متحده کاهش یافت و رکود آتی در ایالات متحده را نشان داد.
  • نشست سیاست پولی آتی بانک مرکزی نیوزلند جهت NZDUSD را تعیین خواهد کرد

در طول هفته، مقامات فدرال رزرو پس از اینکه گزارش‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) برای ایالات متحده (ایالات متحده) ملایم‌تر از حد انتظار بودند، متعصب باقی ماندند، به این معنی که تورم در حال کاهش است. با این حال، سهام ایالات متحده افزایش یافت، در حالی که بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و دلار آمریکا به دلیل گمانه زنی های فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو می تواند زودتر از حد انتظار تغییر کند، سقوط کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzdusd-registered-weekly-gains-as-traders-focused-on-next-week-rbnzs-decision-202211182319

سطوح حمایت کلیدی NZDUSD روی 0.6100 قرار دارد، به دنبال آن خط روند نزولی کانال نزولی در حدود 0.6065 و متعاقب آن متحرک نمایی 100 روزه در 0.6015 قرار دارد. از سوی دیگر، اولین مقاومت NZDUSD، علامت 0.6200 خواهد بود و پس از آن، بالاترین سطح روزانه 25 آگوست در 0.6251 قرار می گیرد، قبل از میانگین متحرک نمایی 200 روزه در 0.6308.

با این وجود، سیاست‌گذاران به رهبری جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، که گفت که نرخ‌های بهره «به اندازه کافی محدودکننده» نیستند و افزودند که اگر نرخ صندوق‌های فدرال (FFR) به منطقه 5 تا 5.25 درصد برسد، چنین خواهد بود. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینه سوتا نیز اظهارات او را تکرار کرد و اظهار داشت که داده های یک ماهه نمی تواند فدرال رزرو را بیش از حد متقاعد کند، زیرا باید تا زمانی که مطمئن شوند که افزایش تورم متوقف شده است، به آن ادامه دهد. در روز جمعه، سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، خاطرنشان کرد که فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد و افزود که نرخ ها باید برای مدتی بالا بماند.

کاهش شدید فروش خانه های موجود در ایالات متحده، تضعیف دلار آمریکا

دلار نیوزیلند (NZD) آرامش خود را به دست آورد و هفته را با 0.50 درصد افزایش در برابر دلار آمریکا (USD) به پایان رساند، اگرچه اظهارنظرهای جنگ طلبانه مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) باعث تقویت دلار آمریکا (USD) شد. علاوه بر این، یک جو خوش‌بینانه بازار، دارایی‌های درک شده از ریسک را در بازارهای FX، دلار نیوزیلند، تقویت کرد. بنابراین، NZDUSD با 0.6150 معامله می شود که بالاتر از قیمت افتتاحیه آن 0.39٪ است.

مقامات فدرال رزرو ضمانت کردند که افزایش بیشتر نرخ بهره در راه است