NZD/USD نزدیک به 0.6150 در میان اعداد تجاری نزولی NZ، ترس بانک ها تلاش می کند.

NZD/USD نزدیک به اواسط 0.6100 را می بیند، زیرا ضررهای روز قبل را در اوایل صبح چهارشنبه در منطقه آسیا و اقیانوسیه تثبیت می کند. با انجام این کار، جفت کیوی نمی تواند آمار تجاری ضعیف نیوزلند (NZ) و همچنین تقویت گسترده دلار آمریکا را در بحبوحه شرایط ریسک در آستانه سفارشات کلیدی کالاهای بادوام ایالات متحده در ماه مارس توجیه کند.

در اوایل روز، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) با به روز رسانی ارائه شد که محدودیت های آسان نسبت وام به ارزش (LVR) را پیشنهاد می کرد، که به نوبه خود به NZD/USD اجازه داد تا زیان روز قبل را کاهش دهد.


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD با پیوستن ریسک‌گریزی به رقم پایین‌تر تجارت نیوزلند در ماه مارس، زخم‌های خود را لیس می‌زند.
  • اولین بانک جمهوری خواه ترس بانکی را تجدید می کند، حتی زمانی که بانک های مرکزی بزرگ عملیات دلار را برای نشان دادن اعتماد کاهش دادند.
  • ترس از رکود، عدم اطمینان در مورد حرکت بعدی فدرال رزرو نیز بر جفت کیوی فشار می آورد.
  • پیشنهاد RBNZ برای کاهش محدودیت های LVR از خریداران کیوی قبل از سفارش کالاهای بادوام ایالات متحده دفاع می کند.

کریستین هاکسبی، معاون فرماندار RBNZ گفت: ارزیابی ما این است که خطرات ثبات مالی ناشی از وام‌دهی با LVR بالا به سطحی کاهش یافته است که محدودیت‌های فعلی ممکن است به طور غیرضروری کارایی را کاهش دهند.

با این اوصاف، تراز تجاری NZ به 1273- میلیون دلار در مقابل 796- میلیون دلار قبلی کاهش یافت، در حالی که کسری تجاری سالانه به 16.4 میلیارد دلار در مقابل -15.72 میلیارد دلار (بررسی از -15.64 میلیارد دلار) افزایش یافت. جزئیات بیشتر حاکی از آن است که صادرات در ماه مذکور به 6.51 میلیارد دلار در مقابل 5.06 میلیارد دلار (تجدیدنظر شده) قبل از آن افزایش یافت، در حالی که واردات به 7.78 میلیارد دلار در مقایسه با 5.86 میلیارد دلار افزایش یافت.

در همین راستا، ترس از انقضای سقف بدهی ایالات متحده می تواند باشد، زیرا جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده هشدار داد که عدم موفقیت کنگره در افزایش سقف بدهی دولت – و نکول ناشی از آن – باعث ایجاد یک “فاجعه اقتصادی” خواهد شد که نرخ بهره را بالاتر خواهد برد. سال های آینده، به نقل از رویترز.

معاملات پایدار زیر مانع 200-DMA، در حدود 0.6165 تا زمان انتشار، خرس های NZD/USD را امیدوار نگه می دارد که پایین ترین سطح سالانه را که در حال حاضر حداکثر در حدود 0.6085 است، تجدید کند.

همچنین بخوانید: کسری تجاری نیوزلند در ماه مارس افزایش می یابد، NZD/USD تحت فشار باقی می ماند

مهم‌تر از همه، گزارش‌های سود ناامیدکننده اولین بانک جمهوری (FRB) به مقاومت مدیران در پاسخ به سؤالات و عدم راهنمایی سود برای ایجاد موج تازه‌ای از آشفتگی‌های بانکی پیوست و بر احساسات بازار در روز گذشته تأثیر گذاشت که به نوبه خود NZD/USD را غرق کرد. . شایان ذکر است که بانک های مرکزی بزرگ تلاش کردند تا اعتماد بازار را بازگردانند اما نتوانستند. رویترز می‌گوید: «بانک‌های مرکزی بزرگ جهان از ماه مه تعداد معاملات نقدینگی دلاری خود را با فدرال رزرو آمریکا کاهش می‌دهند و واضح‌ترین سیگنال را ارسال می‌کنند که نوسانات بازار مالی ماه گذشته اساساً به پایان رسیده است».

با نگاهی به آینده، سفارشات کالاهای بادوام ایالات متحده برای ماه مارس بسیار مهم است که سرنخ هایی را برای تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده در سه ماهه اول (سه ماهه اول) ارائه می دهد.

تحلیل تکنیکال


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-struggles-near-06150-amid-downbeat-nz-trade-numbers-bank-fears-202304252304

در برابر این پس‌زمینه، احساسات بازار همچنان ضعیف است و بر ضد پادگان‌ها سنگینی می‌کند. با این حال، وال استریت در وضعیت قرمز بسته شد و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نیز کاهش یافت، که به نوبه خود به شاخص دلار آمریکا (DXY) اجازه داد یک روند نزولی سه روزه را تجربه کند.