NZD/USD علیرغم افزایش ارزش دلار آمریکا تا 0.5800 باقی می ماند

همچنین، فقدان داده های اقتصادی سطح 1، معامله گران را بر تصمیم فدرال رزرو متمرکز می کند. با این حال، معامله‌گران NZD/USD باید بدانند که PMI تولید ISM در ماه اکتبر می‌تواند اولین دومینویی از برخی شاخص‌های معمول «پیشرو» باشد که سیگنال‌های فلش کندی قریب‌الوقوع در ایالات متحده را نشان می‌دهد. همچنین، گزارش JOLT و تغییر اشتغال ADP، قبل از نشست سیاست فدرال رزرو، برخی از نتایج آینده دلار آمریکا را روشن می کند.

نمودار روزانه NZD/USD

علاوه بر این، معامله گران باید توجه داشته باشند که اسپرد بین 3 ماهه/10 سال ایالات متحده منفی شد، به این معنی که منحنی بازده برای اولین بار از مارس 2020 معکوس شد و ترس از رکود ایالات متحده را تشدید کرد.

NZD/USD در طول جلسه اواسط آمریکای شمالی، با وجود تقویت کلی دلار، اندکی افزایش یافت، اگرچه دلار نیوزلند پس از رسیدن به پایین ترین سطح سه روزه اخیر، جهش کرد و رقم 0.5800 را پس گرفت. در زمان نگارش این مقاله، NZD/USD در 0.5812 معامله می شود که تقریبا ثابت است.

NZD/USD با آماده شدن سرمایه گذاران برای فدرال رزرو نوسان می کند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-marches-steadily-around-05800-despite-a-buoyant-us-dollar-202210311643

  • NZD/USD در میان قدرت کلی دلار آمریکا حدود 0.5800 را می بیند.
  • احساسات مختلط باعث می شود برخی از ارزهای بتا بالا روند صعودی خود را حفظ کنند، هرچند که توسط یک دلار شناور سبز محدود شده است.
  • منحنی بازدهی 3 ماهه/10 ساله ایالات متحده وارونه شده است و ترس از رکود را تشدید می کند.

به دلیل بدتر شدن احساسات، سهام ایالات متحده با لحن متفاوتی معامله می شود. برخی از بانک های منطقه ای فدرال رزرو ایالات متحده از PMI و شاخص های تجاری، یعنی شیکاگو و دالاس فدرال رزرو، رونمایی کردند. شاخص PMI تولیدی شیکاگو به 45.2 رسید که کمتر از برآوردهای 47.0 بود، در حالی که شاخص کسب و کار تولیدی فدرال رزرو دالاس از 17.4- پیش بینی شده به 19.4- حتی بیشتر کاهش یافت و ترس از رکود ایالات متحده در بازارهای مالی را تشدید کرد.

در این میان، لرزش‌های ژئوپلیتیکی مانند ممانعت روسیه از صادرات غلات به اوکراین، در کنار ارقام ضعیف‌تر از پیش‌بینی‌شده PMI چین، احتمالاً دلار آمریکا را به عنوان پناهگاه امن نگه می‌دارد، حتی اگر اقتصاد ایالات متحده به احتمال زیاد وارد رکود شود.