NZD/USD به دلیل تنش چین و تایوان، تمرکز بر داده های تورم کلیدی، فدرال رزرو، به 0.6250 سقوط کرد.

از سوی دیگر، آمارهای خوش‌بینانه اشتغال آمریکا در روز جمعه، شرط‌بندی‌های جنگ‌طلبانه فدرال رزرو را تجدید کرد. با این حال، فعالان بازار همچنین انتظار کاهش نرخ بهره را در اواخر سال 2023 دارند و از این رو آب سرد را روی خرس‌های NZD/USD می‌ریزند. با این حال، ابزار FedWatch CME احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ در ماه مه را 69 درصد در مقایسه با 55 درصد قبل از گزارش مشاغل ایالات متحده نشان می دهد.

با حرکت رو به جلو، تعطیلات دوشنبه عید پاک در بازارهای اصلی می تواند حرکت NZD/USD را با وجود کاتالیزورهای منفی قیمت فوق، محدود کند. با این حال، داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از ایالات متحده و چین به آخرین صورتجلسه سیاست پولی کمیته بازار باز فدرال (FOMC) برای هدایت حرکت های کوتاه مدت NZD/USD می پیوندد. شایان ذکر است که تشدید هراس‌های ژئوپلیتیکی در به تصویر کشیدن رکود این جفت به سمت رقم دور 0.6200 دریغ نخواهد کرد.

تحلیل فنی

لازم به ذکر است که غافلگیری تندروانه RBNZ و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و همچنین ترس از رکود اقتصادی، بر دلار آمریکا سنگینی می کند و خریداران جفت کیوی را پیش از کاتالیزورهای کلیدی آزار می دهد.


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD پس از یک هفته پر نوسان، زیان ملایمی را چاپ می کند.
  • مانورهای نظامی سنگین چین در نزدیکی تنگه تایوان، با وجود تعطیلات دوشنبه عید پاک، نگرانی‌های ژئوپلیتیکی را برانگیخته است.
  • غافلگیری جنگ‌طلب RBNZ نتوانست خرس‌ها را در بحبوحه افزایش نگرانی‌های فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره از سوی NFP ایالات متحده عقب براند.
  • اعداد تورم ایالات متحده / چین، دقیقه FOMC برای مشاهده جهت های روشن بسیار مهم است.

روز جمعه، اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) فاش کرد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ماه مارس 236 هزار افزایش یافته است که کمترین میزان از ژانویه 2021 (با توجه به اصلاحات) در مقایسه با 240 هزار مورد انتظار و 326 هزار نفر قبلی است. علاوه بر این، نرخ بیکاری به 3.5 درصد در مقابل 3.6 درصد قبل کاهش یافت در حالی که نرخ مشارکت نیروی کار از 62.5 درصد به 62.6 درصد بهبود یافت. در نهایت، تورم دستمزد سالانه، به ازای میانگین درآمد ساعتی، از 4.6 درصد به 4.2 درصد در مقابل پیش بینی بازار 4.3 درصد کاهش یافت.

NZD/USD هفته معاملاتی را در حالی آغاز می کند که در بحبوحه نگرانی های ژئوپلیتیکی ناشی از چین و تایوان به 0.6250 سقوط می کند. افزایش قدرت به حرکت نزولی جفت کیوی می‌تواند شرط‌های اخیر فدرال رزرو محکم‌تر باشد. با این حال، افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) و روحیه محتاطانه پیش از داده‌ها/رویدادهای کلیدی این هفته و همچنین تعطیلات دوشنبه عید پاک، کف قیمت‌ها را کاهش داد.

سفر تسای اینگ ون، رئیس‌جمهور تایوان به ایالات متحده، با برگزاری مانورهای نظامی قوی توسط پکن در نزدیکی تنگه تایوان، باعث ایجاد مشکلاتی بین آمریکا و چین شد. رویترز گزارش داد: «ارتش چین در دومین روز از رزمایش‌های روز یکشنبه در اطراف جزیره، حملات دقیقی را علیه تایوان شبیه‌سازی کرد و وزارت دفاع جزیره از پروازهای متعدد نیروی هوایی گزارش داد و نیروهای موشکی چین را زیر نظر داشت.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-slides-to-06250-on-china-taiwan-tension-focus-on-key-inflation-data-fed-minutes-202304092245

NZD/USD خط حمایت صعودی یک ماهه را می شکند، اکنون مقاومت فوری حدود 0.6265 است، اما حمایت 21-DMA 0.6245 فروشندگان جفت کیوی را آزمایش می کند.