NZD/USD با نگاه به RBNZ، Fed Minutes نزدیک به 0.6250 می رسد

شکست پایدار میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA)، حدود 0.6275 تا زمان انتشار، خرس‌های NZD/USD را امیدوار به شکستن خط حمایت سه ماهه، نزدیک به 0.6220 نگه می‌دارد.

پس از نشست RBNZ، صورتجلسه فدرال رزرو برای دستورالعمل‌های روشن نیز بسیار مهم خواهد بود، زیرا مقامات بانک مرکزی ایالات متحده اخیراً داده‌های خوش‌بینانه پیرامون تورم، خرده‌فروشی و مشاغل را تحسین کرده‌اند.

تحلیل فنی


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD در تلاش است تا جهش اصلاحی را به پایین ترین حد شش هفته اخیر افزایش دهد.
  • احساسات ضعیف، عناوین مختلف و تعطیلات ایالات متحده خریداران جفت کیوی را به چالش می کشد.
  • هیئت مدیره سایه RBNZ انتظار افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره را دارد، اما NZ FinMin از تورم به عنوان کاتالیزور اصلی یاد می کند.
  • شاهین های فدرال رزرو نیاز به تایید از FOMC Minutes، داده های ردیف دوم دارند.

همچنین ترس‌های ژئوپلیتیکی ناشی از کشمکش‌های آمریکا و چین، اخیراً در مورد معامله تجاری تایوان با واشنگتن و روابط پکن با روسیه، چالش‌برانگیز برای NZD/USD است.

NZD/USD حدود 0.6240 را می بیند، زیرا در تلاش برای عقب راندن سوگیری نزولی پس از یک زنجیره باخت چهار روزه است، و در اوایل صبح دوشنبه در اروپا جهش را از پایین ترین حد شش هفته گذشته نگه می دارد. با انجام این کار، جفت کیوی حال و هوای محتاطانه معامله گران را قبل از جلسه سیاست پولی کلیدی بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) و صورتجلسه آخرین جلسه سیاست پولی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) نشان می دهد.

با نگاه به آینده، بلایای طبیعی و ضعف اخیر در داده های اوکلند ممکن است شاهین های RBNZ را مورد بررسی قرار دهد. با این حال، افزایش 0.50 درصدی این هفته تقریباً داده شده است و ممکن است گاوهای NZD/USD را تحت تأثیر قرار ندهد، مگر اینکه نکاتی برای افزایش بیشتر نرخ بهره ارائه شود.

پیش از این در آسیا، هیئت مدیره سایه RBNZ با استناد به فشارهای تورمی قوی، 50 واحد پایه (bps) افزایش در نرخ نقدی معیار را توصیه کرد. در همین راستا آخرین اظهارات معاون نخست وزیر نیوزلند (NZ) و وزیر دارایی (FinMin) Grant Robertson است که گفت که RBNZ مسئولیت رسیدگی به تورم را دارد و همچنین اضافه کرد: “RBNZ باید رویدادهای جاری را بررسی کند. ”


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-grinds-near-06250-with-eyes-on-rbnz-fed-minutes-202302200550

در صفحه ای دیگر، به نظر می رسد که داده های خوش بینانه ایالات متحده و نظرات متفاوت مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) باعث جهش اصلاحی جفت ارز NZD/USD از پایین ترین سطح چند روزه شده است. همچنین اجازه دادن به معامله گران جفت کیوی برای عقب راندن خرس ها تعطیلات ایالات متحده است.

شایان ذکر است که سیل در نیوزیلند به شاخص‌های اقتصادی نزولی اخیر برای کشور اقیانوس آرام پیوست تا شاهین‌های RBNZ را بررسی کند.