NZD/USD با داده های تولید ناخالص داخلی NZ ضعیف به زیر 0.6160 سقوط کرد

در همین حال، احتمال افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) کاهش یافته است زیرا شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) کمتر از حد انتظار کاهش یافته و خرده فروشی بیش از حد انتظار کاهش یافته است. نمی توان این واقعیت را انکار کرد که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز می تواند با توجه به کاهش نرخ تورم ایالات متحده و فشار شدید بر سیستم مالی، در طلسم سخت گیری سیاست ها توقف کند.

دارایی کیوی در اوایل سه‌شنبه پایدار ماند زیرا داده‌های خرده‌فروشی چین انتظارات از خیابان را توجیه کرد و شاخص دلار آمریکا (DXY) با کاهش شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (CPI) و سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) شکست خورد. ).


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-tumbles-below-06160-on-downbeat-nz-gdp-data-202303152203بر اساس سالانه، اقتصاد نیوزیلند 2.2 درصد افزایش یافته است، که کمتر از برآوردهای 3.3 درصد و انتشار قبلی 6.7 درصد است. یک اقتصاد رو به وخامت نشان دهنده ضعف در تقاضای کلی است که همچنین فشارهای تورمی را کاهش می دهد. در مواقعی که تورم NZ بسیار سرسخت است، عنوان انقباض اقتصادی بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) را خوشحال می کند.


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD به دلیل ارقام ضعیف تر تولید ناخالص ملی NZ به شدت به زیر 0.6160 سقوط کرده است.
  • سقوط فاجعه آمیز Credit Suisse، سرمایه گذاران را وادار کرد تا سرمایه های خود را به سمت شاخص USD تغییر دهند.
  • فدرال‌رزرو پاول ممکن است با توجه به کاهش نرخ تورم ایالات متحده، در طلسم سخت‌گیری سیاست‌ها توقف کند.

با این حال، «ضعف مادی» در کنترل‌های داخلی گزارش‌گری مالی کردیت سوئیس، تقاضا برای دارایی‌های امن را برانگیخت. گستردگی ورشکستگی سیستم بانکی از ایالات متحده به اروپا، ترس را در میان فعالان بازار عمیق تر کرد و آنها برای فرار از نقدینگی به سمت شاخص دلار بازگشتند.

معاملات آتی S&P500 نتوانست به بهبود خوش‌بینانه روز سه‌شنبه ادامه دهد و به شدت توسط سرمایه‌گذاران فروخته شد و موضوع ریسک‌گریزی را به تصویر کشید. تقاضا برای اوراق قرضه دولتی ایالات متحده به طور چشمگیری افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران به دنبال جذب پناهگاه امن هستند. این منجر به کاهش شدید بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 3.46٪ شد.

کاهش صریح بانک ملی عربستان برای تزریق وجوه بیشتر به Credit Suisse، سرمایه‌گذار پیشرو در شرکت بانکداری سوئیس، هشدارهایی را در مورد برخی مسائل مالی داخلی ایجاد کرد که منجر به حرکت افتضاح در قیمت سهام Credit Suisse شد.

جفت NZD/USD محکم تر به زیر 0.6160 سقوط کرده است زیرا آمار نیوزلند داده های ضعیف تولید ناخالص داخلی (Q4) را گزارش کرده است. اقتصاد در سه ماهه چهارم 0.6 درصد کاهش یافت در حالی که خیابان انتظار انقباض 0.2 درصدی را داشت. اقتصاد نیوزلند نرخ رشد 1.7 درصدی را نشان داد.