NZD/USD با بهبود فعالیت های تجاری ایالات متحده بیش از 1% سقوط کرد به پایین ترین حد در 6 هفته گذشته

NZD/USD با بهبود فعالیت های تجاری در ایالات متحده (ایالات متحده) به پایین ترین حد شش هفته اخیر در حدود 0.6126 سقوط کرد و جریانات به سمت دلار آمریکا (USD) را آغاز کرد. بنابراین، دلار نیوزیلند (NZD) تضعیف شد، همچنین با کاهش تورم، همانطور که در طول هفته گزارش شد، تضعیف شد. در زمان نوشتن این مقاله، NZD/USD در 0.6140 معامله می شود که بیش از 1% کاهش یافته است.

افزایش دلار در PMI مثبت، سیگنال های متفاوت از سوی مقامات فدرال رزرو؛ NZD/USD در معرض خطر تست پایین‌ترین سطح YTD


اشتراک گذاری:

  • دلار آمریکا از PMI خوش‌بینانه تولید و خدمات در ماه آوریل سود می‌برد.
  • هارکر فدرال رزرو پایان افزایش نرخ بهره را نشان می دهد، اما مستر پیشنهاد می کند که نرخ های بالاتری لازم است.
  • تجزیه و تحلیل قیمت NZD/USD: نزولی است و می‌تواند پایین‌ترین سطح YTD را در صورت سقوط به زیر 0.6084 آزمایش کند.

پس از رسیدن به بالاترین سطح هفتگی 0.6379، NZD/USD یک چکش معکوس در نمودار روزانه تشکیل داد که نشان می‌دهد می‌تواند به سمت پایین حرکت کند. در واقع، NZD/USD به زیر میانگین متحرک نمایی 50 و 20 روزه (EMA) سقوط کرد که هر کدام به ترتیب در 0.6289 و 0.6227 قرار گرفتند. شاخص قدرت نسبی (RSI) نزولی شد در حالی که نرخ تغییر (RoC) نشان داد که فروشندگان در حال افزایش حرکت هستند. بنابراین، مسیر NZD/USD با کمترین مقاومت، رو به پایین است. اولین حمایت، رقم 0.6100 خواهد بود، پس از آن، پایین ترین سطح ماه مارس 0.6084، قبل از آزمایش پایین YTD در 0.5912 خواهد بود.

چه چیزی را تماشا کنیم؟

تقویم اقتصادی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-plunges-more-than-1-hits-6-week-low-on-improved-us-business-activity-202304211815

پس از اینکه S&P Global نشان داد که اقتصاد ایالات متحده رشد کرده و دلار آمریکا (USD) را تقویت می کند، سهام ایالات متحده بین سود و زیان در نوسان بود. شاخص‌های PMI تولید و خدمات جهانی S&P برای ماه آوریل از تخمین‌های بالاتر از سطح 50 فراتر می‌رود که معمولاً گسترش/انقباض در اقتصاد را مشخص می‌کند. بنابراین، PMI مرکب بالاتر، در 53.5، بالاتر از خواندن قبلی 52.3 بود.

نمودار روزانه NZD/USD

با توجه به فقدان داده‌های اقتصادی از نیوزلند، که تورم را گزارش کرده و کمتر از تخمین‌های بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) از 1.8٪ QoQ، در 1.2٪ بود، می‌تواند باعث توقف چرخه انقباض RBNZ شود. RBNZ در آخرین نشست خود 50 بیت در ثانیه افزایش داشت.

پیش از هفته، سند اقتصادی ایالات متحده در حالی که معامله گران برای آخر هفته آماده می شوند، لیزا کوک، رئیس فدرال رزرو را معرفی می کند.

تجزیه و تحلیل فنی NZD/USD

مقامات فدرال رزرو برای سومین بار در هفته، لفاظی های تندروانه را در NZD/USD سنگین کردند. اگرچه پاتریک هارکر رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا نشان داد که فدرال رزرو در آستانه پایان افزایش نرخ بهره است، رئیس فدرال رزرو در کلیولند، لورتا مستر، خاطرنشان کرد که به دلیل فشارهای تورمی بالا، نرخ ها باید از 5 درصد بالاتر برود.